صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > شکم های صاف برای کمرهای باریک 


 

 

 

شکم های صاف برای کمرهای باریک

روزانه 30 دقیقه ورجه وورجه کنید. اصلاٌ مهم نیست که چکاری انجام می دهید. ممکن است منزل را جارو کنید و یا اینکه اتومبیل خود را دورتر از محل کارتان پارک کنید و تا محل کار تند تند راه بروید. اگر هیچ فکری به سرتان راه نیافت مشکلی نیست. برقصید!

روش های مختلفی وجود دارد که همه می توانیم آنها را برنامه ریزی کنیم. مهم این است که در کنار یک برنامه غذایی تنها روزی 30 دقیقه تحرک تند داشته باشیم. به شما پیشنهاد میکنیم تمام فعالیت های خود را با شور و نشاط انجام دهید.

- فیبرها را فراموش نکنید

برای داشتن یک شکم سفت و محکم و یک کمر باریک و خوش تراش، از مواد غذایی حاوی فیبر در صبحانه، نهار و شام استفاده فرمایید.

برای صبحانه نان جو و یا کرنفلکس بسیار عالی است. برای نهار و شام هم تا می توانید انواع سبزیجات را بخورید.

با مصرف روزانه فیبرها هم به سلامت دستگاه گوارش خود کمک می کنید و هم با افزایش متابولیسم بدنتان، کالری بیشتری می سوزانید و از همه مهمتر به سفت شدن ماهیچه های بدنتان ( بخصوص در ناحیه شکم ) کمک زیادی می کنید.

- لبنیات( معرکست ! )

لبنیات یک شکم صاف کن اتوماتیک هستند. این فرآوردهای طبیعی از شیر تازه به محکم شدن عضلات بدن کمک کرده و باعث کم شدن ذخایر چربی در بدن می شوند.

مطالعات انجام شده در دانشگاه تنسی آمریکا نشان داده است افرادی که روزانه 150 گرم ماست به همراه نهار خود مصرف می کنند، 81% بیشتر از سایر افراد موفق به کاهش دور کمر و صاف نمودن شکمشان شده اند. همچنین به گفته این محققان افزایش کلسیم در بدن به واسطه مصرف لبنیات باعث کنترل ترشح هورمون چربی ساز بدن ( کورتیزول ) می شود.

- میوه ها !

خوردن میوه چند خصوصیت مهم داره ! - ارزانتر از هر وعده غذایی است. شما را کاملاً سیر می کند. برخی از آنها خاصیت کالری منفی دارند ( مانند میوه های حاوی مقادیر بیشتری از ویتامین ث ). به گفته دکتر شریعتی: روح انسان به میوه فروشی بیشتر گرایش دارد. به گفته دکتر جزایری در کتاب با ارزش ( اسرار خوراکی ها ) انسان به ذاته میوه خوار خلق شده. و چون برای ما خیلی مهمه : باعث صاف شدن شکم می شوند.

البته چون معده بعضی ها تحمل میوجات خام را ندارد، به آنها توصیه می کنیم با پزشک خود مشورت نمایند. اما سایرین توجه کنند:

به مدت 7 روز رژیم میوه بگیرید و هرچه دوست داشتید از انواع میوه جات مصرف کنید. ( دیابتی ها همراه میوه های شیرین Metformine مصرف کنند ). بعد از 7 روز نتایج خود را ایمیل کنید  ( حداقل 2.5 کیلو - بی بروبرگرد )

- چربی بخورید ( البته از نوع خوبش )!

تمام چربی ها که بد نیستند!

در واقع چربی ها به 2 گونه اشباع شده و اشباع نشده تقسیم می شوند. چربی های نوع خوب اشباع نشده هستند. روزانه تا 100 گرم انواع آجیل را مصرف کنید. نه تنها بد نیست بلکه به شما کمک می کند تا شکم صاف تری داشته باشید.

در واقع چربی های خوب، چربی های بد بدن شما را از بین می برند

- برای داشتن شکمی صاف از خوردن مواد زیر در کل زندگیتان خودداری کنید!

  • مشروبات الکلی ( شکم آور، بد بخت کننده )
  • چربی های اشباع شده ( گیوتین همراه شکم )
  • استرس های کوچک ( خوردن غذا با استرس باعث ترشح بیشتر هورمون چربی ساز کورتیزول در بدن می شود. به آرامی و با اعصاب آرام غذا میل کنید و هنگام استرس و ناراحتی از خوردن هر چیزی بجز آب و قهوه بدون شکر خودداری کنید. سیگار کشیدن هم ممنوع ! )

- برای داشتن شکمی صاف حتماً انجام دهید!

  • ورزش های سبک
  • باشگاه ورزشی
  • خواب مناسب ( نه بیشتر از 6 ساعت و نه کمتر از 6 ساعت ، زیرا در هر دو صورت باعث اضافه وزن بدن می شود )