صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > روزانه چند کالری بخورم؟  


اندازه استاندارد غذا حدود 2000 کالری در شبانه روز است

ولی اگر می خواهید وزن کم کنید نباید بیشتر از 1500 کالری مصرف کنید و اگر به دلایلی مجبور هستید که سریع تر وزن کم کنید روزانه 1000 کالری باید مصرف کنید .

اگر وزن شما ایده آل است و نمی خواهید چاق یا لاغر شوید بخصوص بعد از گرفتن یک رژیم موفقیت آمیز و رسیدن به وزن دلخواه تنها هدف شما ثابت نگهداشتن این وزن می باشد برای این کار وزن خود
را به کیلو ضرب در 25 بکنید عدد بدست آمده میزان کالری است که شما باید مصرف کنید تا وزن دلخواهتان ثابت بماند .


اگر حوصله کافی دارید و می خواهید با صبر و تحمل به مرور لاغر شوید که هم به شما فشار نیاید و هم پوست تان شل نشود 500 کالری از غذای مصرفی روزانه خود کم کنید .

ولی اگر عجله دارید و می خواهید سریعتر وزن کم کنید 1000 کالری از غذای مصرفی روزانه خود کم کنید .

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که سرعت وزن کم کردن در افراد مختلف و بین زنها و مردها فرق می کند مثلأ مردها سریع تر و راحت تر وزن کم می کنند تا خانم ها زیرا نوع چربی آنها با هم فرق دارد .

برای این که وزن کم کنید بشقاب غذایتان را نصف کنید نصف آنرا سبزیجات و سالاد بریزید و نصف دیگر را دوباره نصف کنید یک چهارم را پروتئین مثل گوشت بدون چربی و پوست یا ماهی و نصف دیگر را مواد نشاسته ای که بهتر است از نوع سبوس دار باشد بریزید .

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه