صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > خواص آلو سیاه 


خواص آلو سیاهفیبر محلول آلو از طریق افزایش دفع صفرا باعث کاهش کلسترول میشود.وقتی صفرا همراه فیبر آلو دفع میشود،کبد برای ساخت مجدد صفرا کلسترول را از گردش خون جمع میکند و بدین طریق کلسترول در گردش در بدن کاهش میابد.

آلو از ابتلا به سرطان ...پیشگیری میکند.آلو نه تنها بافت مغز را در مقابل رادیکال های آزاد محافظت میکند بلکه از بیماری های قلب و عروق و سرطان نیز پیشگیری میکند.آلو سرشار از فنول میباشد.فنول ها از تخریب سلول های بدن به ویژه درمقابل اکسیده شدن مولکول های چربی محافظت میکند.همچنین این ترکیب مانع اکسیده شدن کلسترول LDL میشود و در نتیجه از ابتلا به بیماری های قلب و عروق پیشگیری میکند.

فیبر محلول موجوددر آلو باعث کاهش سرعت تخلیه معده شده و در نتیجه جذب قند را توسط عروق خونی دستگاه گوارش اهسته تر میکند و این به تنظیم قند خون کمک میکند.همچنین فیبر حساسیت سلول ها به انسولین را افزایش داده و از ابتلا به دیابت نوع دوم پیشگیری میکند

خوردن آلو باعث احساس سیری و در نتیجه کنترل اشتها و وزن میشود

آلو خشک به کولون (بخشی از روده‌ی بزرگ) کمک می‌کند تا وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام دهد. باید بدانید که هر یک عدد آلو خشک حاوی یک گرم فیبر می‌باشد. این میوه‌ی خشک یک ملین طبیعی و موثر محسوب می‌شود.

آلو باعث استحکام استخوان ها میشود.محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا و دانشگاه ایالتی اوکلاهاما تراکم استخوانی دو گروه از زنان یائسه را به مدت 12 ماه مورد بررسی قرار دادند.
در این پژوهش زن‌های شرکت‌کننده به دو گروه تقسیم شدند.
گروه اول روزانه 100 گرم معادل حدود 10 عدد آلو خشک مصرف کردند و گروه دوم روزانه 100 گرم سیب خشک دریافت کردند.
شرکت کننده‌های هر دو گروه روزانه مکمل کلسیم و ویتامین D مصرف کردند.
نتایج بررسی‌ها نشان داد که تراکم استخوانی در ناحیه‌ی ستون فقرات و بازوهای گروه مصرف کننده‌ی آلو خشک بالاتر بوده است.