صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > ژنتیک و چاقی 


 

ژنتیک و چاقیحتما تا به حال شده که پیش خود فکر کنید چرا بعضی افراد هر چه دوست دارند می خورند و حتی 500 گرم هم وزن اضافه نمی کنند در حالیکه بعضی دیگر حتی وقتی به غذاهای پر کالری نگاه هم می کنند چاق می شوند؟

محققان در مطالعاتی که به تازگی ...انجام شده است به این نتیجه رسیده اند که علت این امر می تواند به ژنتیک فرد مربوط باشد. این مطالعات ژنتیک که اخیرا انجام گرفته و در طول آن محققان ژنهایی را یافته اند که جدا از رژیم غذایی فرد می توانند بر روی مواردی مثل وزن تاثیرگذار باشند و رژیمی که با توجه به ژنتیک انتخاب شده باشد موثرتر از رژیمی است که بدون توجه به این عامل تنظیم شده است. مثلا یکسری از ژن ها هستند که نحوه متابولیزه شدن چربی و کربوهیدرات را در فرد تعیین می کنند و این نتایج به فهم این موضوع کمک می کند که چرا بعضی رژیم ها در بعضی افراد موثرتر از سایرین است.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه