صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > ویتامین های مناسب برای گروههای سنی مختلف 


شناخت ویتامین‌های مناسب برای گروه های سنی مختلف؛کودکان،مردان. زنان، سالمندان

 


 

 

 

مولتی ویتامین ها شامل تعداد زیادی ویتامین و مواد معدنی هستند که در یک قرص به منظور جبران کمبود موادغذایی رژیم روزانه جمع آوری شده است. مقدارمصرف و...یتامین شما باید بر اساس رژیم غذایی شما تعریف شده باشد.
بسته به نوع موادغذایی مورد نیاز برای بدن انواع مختلف مولتی ویتامین وجود دارد که مواد موردنیاز گروه های مختلف را تامین میکند.
این گروه های هدف، شامل مرد، زن، بچه و سالمندان میشود.

چگونه؛

مکمل های بچه ها
به طور معمول این مولتی ویتامین ها شامل ویتامین A تا E ، بیوتین، فولیک اسید و روی معدنی میشوند.
معمولا مولتی ویتامین های بچه ها در طعم شیرین و قابل جویدنی ارائه میشود تا آنها را برای بچه ها قابل قبول تر کند.
شواهد به دست آمده برای اینکه بچه ها در شرایط طبیعی به ویتامین های مکمل نیاز دارند یا خیر در تضادند.
برخی متخصصان می گویند که به آن ها نیاز ندارند در حالیکه بعضی ها هم استدلال می آورند که نیاز دارند، ولی همگی آنها تایید میکنند که بهترین روش سالم ماندن بچه ها، رژیم غذاییی متعادل و متنوع است.
از مولتی ویتامین هایی که حاوی آهن هستند خودداری کنید، احتمال این وجود دارد که به بچه تان آسیب برسانند، آمار به دست آمده نشان میدهد که بیشترین علت مرگ و میر غیر مترقبه سنین کودکی بر اثر مسمویت ناشی از آهن است.

انواع مولتی ویتامین هامکمل های مردان؛

ویتامین ها و مواد معدنی به سالم ماندن سیستم ایمنی و گوارشی بدن کمک میکنند، از آنجایی که مردان نسبت به بقیه گروهها و زنان عضلات بیشتری دارند، به منیزیم بیشتری هم نیاز دارند.
منیزیم همچنین میتواند از مشکلات قلبی و پروستات در زندگی آینده هم جلوگیری کند.
در مقدار مصرف ویتامین آقایان و خانمها، تفاوت وجود دارد، این تفاوت ناشی از سطح هورمون ها در هر جنسیت و تفاوت های فیزیکی هر جنس برمیگردد.
ولی تایید شده است که هر دو جنس نیازمند ویتامین های A,C,E و روی برای کمک به نگهداری یک بدن سالم هستند.

انواع مولتی ویتامین هامکمل های زنان؛

خانمها همیشه دارای اختلات و تغییراتی مثل خونریزی رحم، بارداری و بند آمدن قاعدگی هستند و به همین علت، ویتامین های موردنیاز آنها باید با این اختلات وفق داده شود.
از دست دادن خون در یک چرخه ماهانه ممکن است نشانه این باشد که آن فرد کمبود آهن دارد و باید آنرا با مکمل های موجود جبران کند.
خوردن B6، نیاسین، کلسیوم و منگنز میتواند درد شکم مربوط به قاعدگی را کم کند.
مولتی ویتامین با کوهوش سیاه (یک گیاه آفریقایی) یا ایزوفلاون هم میتواند به بند آمدن قاعدگی کمک کند.

انواع مولتی ویتامین هامکمل های سالمندان؛

مولتی ویتامین های سالمندان حاوی b6,b12 و فولیک اسید است. بدن یک فرد سالخورده بیشتر به این ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارد تا بتواند به همراه دیگر مواد به ساخت گلبول قرمز خون و بازسازی سلول های آسیب دیده کمک کند.
B6 از سیستم عصبی بدن حمایت میکند و از کم خونی و خستگی جلوگیری میکند
B12 هم معمولا برای این شناخته میشود که از تک تک سلول های بدن محافظت میکند و از کم خونی جلوگیری میکند.
در حالیکه فولیک اسید از دیوانگی و جنون جلوگیری میکند. بسیاری از افراد سالخورده از نظر موادغذایی نسبت به افراد جوانتر کمبود دارند، چون غذای کمتری میخورند و دلیل این هم اشتهای کمتر و سوخت ساز کمتر در این سن است، بنابراین بیشتر از جوانترها نیازمند مکمل های ویتامینی هستند

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه