صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > هرم غذایی 


 

هر دانش آموز کلاس پنجم ابتدایی می تواند به شما هرم غذایی را بگوید اما این نسخه جدید از هفت پایه به چهار پایه تبدیل شده است USDA توصیه های خود را چندین بار از زمان آغاز آن در سال 1917 تجدید نظر کرده است. شما ممکن است با گروه های غذایی و هرم مواد غذایی که در مدرسه آموخته اید آشنا باشید.

در سال 2011 هرم مواد غذایی تغییر داده شد این دیگر مثلث معمول با به حداقل رساندن مواد غذایی در بالا و به حداکثر رساندن مواد غذایی در پایین نیست هرم غذایی جدید گرد است و به نام بشقاب من ( My Plate  ) نامیده می شود نماینده ای از آنچه در بشقاب شما در هر وعده غذایی باید باشد. گروه های مواد غذایی، برای اولین بار از هفت به چهار گروه ( شیر، پروتئین، حبوبات، میوه ها و  سبزیجات ) تبدیل شد در نگاه اول، این راهنماهای تغذیه ای به نظر می رسد به شدت متفاوت از یکدیگر باشند با وجود ظاهر، با این حال، به طور کلی هر یک شامل همان مواد غذایی و همه به راهنمایی های USDA ( انتخاب انواع مواد غذایی، به حداکثر رساندن مواد مغذی در رژیم غذایی خود و به روز رسانی تحقیقات سلامت ) تا به امروز تاکید کرده اند به عنوان مثال، دو گرایش اخیر شامل افزایش میوه و مصرف سبزیجات و تغییر غلات تصفیه به سبوس دار، هر دو این توصیه ها در تحقیقات نشان می دهد که رژیم غذایی ممکن است عامل خطر بسیاری از بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی و دیابت را تحت تاثیر قرار دهد.
هنگامی که شما در USDA به هرم دایره ای بشقاب من نگاه کنید شما تصویری از نیاز روزانه توصیه شده خود را مشاهده می کنید نیمی از بشقاب حاوی میوه و سبزیجات، یک چهارم از دانه ها، یک چهارم از پروتئین و یک دایره کوچک به سمت خارج بشقاب، که در آن یک لیوان شیر، ممکن است نشان دهنده محصولات لبنی باشد. هرم بشقاب من برای جلوگیری از چاقی طراحی شده است. طراحان این طرح معتقدند چون این طرح شبیه بشقاب است محتوای غذایی که می خوریم را به یادمان می آورد.
علاوه بر این، مدل جدید USDA برخی از دستورالعمل ها را به طور کلی با هدف بهبود سلامت رژیم غذایی ارائه می دهد این دستورات عبارتند از:
کمتر از مقدار کل بخورید
انتخاب های  مواد لبنی خود را به خامه ای یک درصد و یا بدون چربی تغییر دهید.
از خوردن سدیم، چربی و قند بیش از حد اجتناب کنید.
نیمی از دانه ها را از منابع دانه کامل تهیه کنید.
هفته ای دوبار ماهی بخورید.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه