صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > مراقبت های پس از کرایولیپولیز 


بعد از کرایو لیپولیز برای نتیجه گیری بهتر چه باید کرد؟

 


کرایولیپولیز فرآیند انجماد سلول های چربی و دفع تدریجی آن هاست، در طول مدت 45 تا 60 روز پس از انجام آن باید مراقبت هایی را انجام دهیم و شیوه غذاخوردن و میزان فعالیت بدنی را کنترل کنیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را از انجام این تکنیک داشته باشیم.

در اینجا بعضی از اصول ضروری در طی مدت درمان را ذکر می کنیم:

*روزانه مقدار فراوان آب بنوشید

* اجتناب از مصف الکل افرادی که کرایو کرده اند باید از خوردن زیاد نوشیدنیهای حاوی الکل تا3 ماه بعد از کرایواجتناب کنند نوشیدنیهای الکلی حاوی کالری بالایی است و امکان برگشت بعد از کرایو را بیشترمی کند .

* از خوردن غذاهای چرب غذاهای سرخ شده، سوسیس، کالباس،کوکو،کتلت، چیپس ، پفک ، ته دیگ شیرینی ،خامه ،کره،سس مایونز، شکلات ،نوشابه و تنقلات بپرهیزید.

* سعی کنید از محصولات لبنی کم چرب استفاده کنید و از خوردن شیر ماست و پنیرهای پرجرب اجتناب کنبد.

* از خوردن نوشیدنیها ی پر کالری شامل انواع نوشابه آبمیوه میلک شیک و کافه کلاسه پرهیز کنید.

* حتما برچسب مواد عذایی و اطلاعات روی انها را مطالعه کنید و از محصولات کم چرب یا بدون چربی، بدون کالری ، کم کسلترول یا بدون کلسترول ، بدون قند استفاده کنید البته مواظب باشید این برچسب ها شما را کول نزنند،ذکر کلمه رژیمی بر روی بسیاری از محصولات به معنی بدون کالری بودن آنها نیست.

* از مصرف انواع دایجستیوها یا بیسگوییت ها یا یسگوییت ساقه طلایی اجتناب نمایید مواد غدایی که در عوام مردم به عنوان کم کالری قلمداد می شود مانند انواع دایجستیوها یا بیسگوییت ها یا یسگوییت ساقه طلایی کم کالری نیستند چراکه این مواد حاوی شکر، چربی و آرد هستند که 3 ماده پرکالری هستند.شکلات تلخ به منزله شکلات رژیمی نیست و انواع شکلات های تلخ حاوی کره کاکائو است که سرشار از کالری است و شکلات تلخ فقط شکر ان کم شده نه کره کاکائو پس از مصرف زیادشکلات های تلخ پرهیز کنید.

* بهترین برنامه غذایی بعد از کرایولیپولیز استفاده از یک رژیم غذایی متعادل و متناسب است که در ان از تمام گروههای غذایی شامل نان و غلات ،لبنیات و میوه و سبزیجات و گروه گوشت و مواد پروتینی استفاده می شود.

*انجام تمرینات ورزشی جواب کرایو شما را بهتر می کند همچنین این زمان بهتری زمان برای حفظ و حتی افزایش توده عضلانی میباشد.