صفحه اصلی > مقالات > کاشت مو > با کاشت ابرو زیبایی خود را بازگردانید 


با کاشت ابرو زیبایی خود را بازگردانید

 


 

ابرو یکی از مهم ترین اجزا صورت و بخش تشکیل دهنده تقارن صورت است که در زیبایی ظاهر آقایان و خانم ها تاثیر بسزایی دارد. ابرو اولین جزئی از صورت است که مشاهده می شود و در حالت دهی به چشم ها نقش دارد. شخص بدون ابرو از ظاهر زیبایی برخوردار نخواهد بود. عمل کاشت ابرو سبب جوانسازی و بازگرداندن ظاهر طبیعی شخص می شود.

 

دلایل از دست رفتن ظاهر طبیعی ابرو

 

علل مادرزادی

سوختگی های تروما، تصادف، سوختگی های شیمیایی و یا سوختگی ناشی از برق گرفتگی

بر اثر تابش اشعه و یا به دلیل شیمی درمانی

دلایل پزشکی، بیماری های خودایمنی و یا بیماری های سیستمیک

وسواس ناشی از بیماری تريكوتيلومانيا

افزایش سن

 

مشکلات روش کاشت ابرو

 

یکی از روش های سخت کاشت و پیوند مو ، کاشت ابرو و پیوند تار های مویی د راین ناحیه است دلیل اصلی دشواری این عمل ، جهت خواب موهای ابرو است تا به حال تعدادی از بیماران از پزشکان جراح خود که تخصص و تجربه بالایی در این زمینه ندارند شکایت کرده و شاهد تشکیل پرونده های قضایی دراین زمینه هستیم.

 

موهای تامین کننده بخش های خالی ابرو می توانند از موهای روی گوش تامین شوند که تبحر و تجربه جراح در این زمینه می تواند اثرات زیبایی جراحی کاشت ابرو را دو برابر کند ولی اشکال عمده در بعضی جراحی های زیبایی کاشت مو همین جهت رویش و قرار گیری تارهای مویی است .

 

لازم است پیش از اقدام به کاشت ابرو ریزش موها متوقف شود.

 

برخی مشکلات شایع :

 

چون موهای کاشته شده از لحاظ مشخصات ظاهری مانند رنگ، ضخامت، صاف یا مجعد بودن، میزان رشد و غیره با موهای قبلی ابرو فرق می کنند، بنابراین تا حدی عدم سنخیت بین موهای قبلی ابرو و آنها مشاهده می گردد.

 

البته گفته شده است که در غالب موارد پس از چند ماه تا چند سال موهای کاشته شده تا حد زیادی شبیه موهای ابرو می گردند، ولی این مطلب همیشه رخ نمی دهد و بیمار بایستی متوجه این نکته باشد. البته این مشکل در مواردی که بیمار اصلا ابرو ندارد، وجود نخواهد داشت.

 

همچنین موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو رشد کرده و بنابراین باید به طور مرتب کوتاه شوند.

 

حتی با وجود استفاده از لوازم بسیار ظریف و میکروسکوپی برای کاشت ابرو، فاصله موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو خواهند بود. البته می توان درجلسات دوم و سوم کاشت ابرو این فاصله ها را کمتر کرد، ولی به هرحال از نظر تراکم هیچ وقت شبیه ابروی کاملا طبیعی نخواهد شد.

 

 

کاشت ابرو با استفاده از موهای ناحیه دهنده سر (به طور معمول در پشت گوش) که به صورت تک تار مو برداشته می شود، انجام می گیرد. جراح شما با تخصصی که در این زمینه دارد هر تار مو را با بخش های آن از جمله فولیکول مو و دیگر عناصر لازم به محل کاشت انتقال می دهد. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام شده و یک روش درمانی غیرتهاجمی، بدون خطر و هر گونه زخم و اسکار است.

عمل کاشت همیشگی و دائمی است. شخص بلافاصله بعد از عمل پیوند مو می تواند تغییرات حاصل شده را در چهره خود مشاهده کند و نتیجه نهایی نیز حدود یک سال پس از کاشت ابرو قابل مشاهده است.

بعد از پیوند، رشد مو در 3 مرحله اتفاق می افتد، به همین دلیل در صورتی که با ریزش مو بعد از کاشت ابرو مواجه شدید، نگران نباشید، چون امری طبیعی است. رشد موی ابرو از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

زمانی که رشد موهای کاشته شده شروع شد، اصلاح ابروها به منظور مرتب کردن آن ها و داشتن ظاهری آراسته مانعی ندارد.