صفحه اصلی > مقالات > کاشت مو > افراد کاندید کاشت مو 


افراد کاندید کاشت مو

 


 

کاشت موی طبیعی برای تمامی افرادی که متقاضی انجام آن باشد امکان پذیر نیست و تنها پزشک متخصص می تواند مشخص کند که آیا فرد کاندید مناسبی برای پیوند مو هست یا خیر. همین طور نتایج پیوند مو نیز در افراد مختلف متفاوت است بهتر بودن نتایج آن بستگی ، بانک مو فرد، نوع موها و میزان ضخامت و رنگ موها، میزان طاسی و وسعت منطقه طاسی و ... دارد .

 

عوامل موثر در جراحی کاشت مو:

    سن: بهترین سن برای کاشت مو 30سال به بالا میباشد با اینکه بیشترین متقاضیان افراد زیر 30سال میباشند اما کاندیدای خوبی برای کاشت مو نمی باشند به دلیل اینکه ریزش مو در این افراد هنوز متوقف نشده است و پیش بینی گسترش یافتن طاسی سر در آینده امکان پذیر نخواهد بود

    قطر تنه مو: قطر تنه مو در عمل کاشت مو بسیار مهم می باشد به دلیل اینکه افرادی که قطر موی آنها زیاد است در مقایسه با افرادی داری قطر مو کمتری هستند کاندیدای بهتری هستند زیرا بعد از عمل کاشت مو مو آنها بهتر و پرپشت تر نشان خواهد داد

    میزان شلی پوست سر: میزان شلی پوست تعیین میکند که چه مقدار و به چه میزان میتوان از پوست پشت سر بر داشت تا با حد اقل کشش بتوان بخیه زد واحتمال اسکار بخیه کاهش یابد . مسلما در پوستهای شل تر میزان مجاز برداشت مو بیشتر از سرهایی با پوست سفت می باشد.

    شدت طاسی:این مورد یکی دیگر از عوامل مهم و بهترین معیار برای کاندیدای کاشت مو باشد ،افرادی که ریزش مو شدید داشته و فقط یک نوار باریک در پشت سرشان باقی مانده کاندیدای خوبی  برای کاشت مو نمیباشند. کسانی کاندیدای خوبی می باشند که دارای بانک مو خوبی باشند تا رضایت کامل از عمل کاشت مو خود را داشته باشند

    وضعیت سلامت: افرادی که کاندید عمل کاشت مو هستند باید وضعیت سلامت خود را با انجام آزمایشات مربوط به کاشت مو بررسی نمایند . به طور مثال بیماران دیابتی و کسانی که دارای فشار خون بالا میباشند قبل از عمل باید بیماری آنها کنترل شود و همچنین بیماری های پوستی و عفونی باید قبل از عمل درمان شود.

 

افراد با مشخصات زیر کاندید مناسبی برای پیوند مو هستند:

 

        مردان مبتلا به ريزش موي هورموني- ژنتيکي ( Androgenetic alopecia ) که دچار درجات مختلفي از طاسي سر هستند.

         خانم هايي که مبتلا به ريزش موي هورموني – ژنتيکي بوده وداراي موهاي کم پشت ويا نازک در مناطق جلوي سر ونواحي مرکزي سر هستند ولي از تراکم موي خوبي در قسمت پشت سر ( ناحيه دهنده ) برخوردار مي باشند.

        افرادي که دچار ریزش ناحیه ای ابرو و نه کم پشتی آن هستند .

        افرادي که به دنبال بعضي بيماري هاي پوستي ويا صدمات وارده به پوست سر، ابرو یا سبیل و يا عمل جراحي ويا سوختگي در آن نواحی دچار کم پشتی یا طاسي شده اند.

        افرادي که به دنبال خالکوبي ابرو وچند سال بعداز آن دچار کم پشتي شديد ويا طاسي ابرو مي شوند

        افرادي که قبلاً براي باز سازي طاسي وکم پشتي از روش هاي Flap ويا FUT استفاده کرده واز نماي غير طبيعي آن نارضايتي دارند.

 

 

اما افرادی با مشخصات زیر کاندید خوبی برای پیوند مو نیستند:

 

    افرادی که همزمان بانک موی ضعیف و کم، موی نازک و کم پشت و طاسی وسیع دارند،  نمی توانند کاندید مناسبی برای کاشت مو محسوب شوند.

    آقایان 18 تا 25 ساله که در دچار ریزش فعال مو هستند بجز موارد خاص با نظر پزشک زیرا با بررسی میزان ریزش موی فعلی آنها پیش بینی گسترش یافتن طاسی در آینده امکان پذیر نمی باشد.

    افرادی که مبتلا به دیابت یا فشار خون بالا هستند قبل از عمل بایستی بیماری آنها کنترل شده باشد. بیماریهای عفونی ومشکلات پوستی قبل ازعمل باید درمان شوند.

    موهای مناطق مختلف بدن دارای تفاوت های ساختاری و اساسی با یکدیگرند؛ بنابراین نمی توان از موی هر ناحیه از بدن به جای موی سر استفاده کرد و بهترین مو برای کاشت در مناطق طاس سر، موی ناحیه مشخصی از پشت و اطراف سر است.