صفحه اصلی > مقالات > کاشت مو > علل ریزش ریش و سبیل و درمان آن 


چرا موی ریش و سبیل دچار ریزش می‌شود؟

 


 

 

بافت موی ریش و سبیل، کیفیت و تراکم آن تحت تاثیر ژن‌ها است. در حقیقت با رسیدن فرد به سن بلوغ، موی ریش و سبیل در طول مدت 3 سال به تدریج رشد کرده، ضخیم و بلند می‌شود. به این ترتیب تا زمانی که تغییر با اهمیت در سطح هورمون‌های رشد ایجاد نشود، موی ریش و سبیل از ویژگی‌های ظاهری مناسب برخوردار خواهد بود.

 

گاهی اوقات ریزش موی ریش و سبیل ممکن است در نتیجه ابتلا به بیماری‌های خاص همچون بیماری‌های سیستم ایمنی در افراد مشاهده شود. به غیر از این موارد، مهم‌ترین عامل ایجاد مشکل برای آقایان در این رابطه عدم توازن هورمونی است. به این ترتیب در صورتی که سطح هورمون تستوسترون (آندروژن) به مقدار مشخص در بدن مردان کاهش پیدا کند، لازم است به منظور پیشگیری از مشکلات بعدی این شرایط بلافاصله تحت کنترل و درمان قرار گیرد.

کاشت ریش و سبیل طبیعی به چه معنی است؟

 

کاشت موی طبیعی برای ریش و سبیل از استخراج پیازهای مو از ناحیه کنار و پشت سر و کاشت این پیازها بر روی صورت در نقاط لازم تشکیل می‌شود. به این ترتیب پیازهای موی کاشته شده در محل جدید دچار ریزش نمی‌شوند و نتایج درمان با این روش برای سال‌های طولانی دوام و ماندگاری دارد. به هر حال، در سنین بسیار بالا پیازهای موی کاشته شده از بین می‌روند، زیرا افزایش زیاد سن معمولاً با ضعیف شدن پیاز مو و مرگ تدریجی آن همراه است.

چه کسانی می‌توانند از کاشت موی طبیعی ریش و سبیل استفاده کنند؟

 

علاوه بر مردانی که در ناحیه صورت خود اصلاً ریش و سبیل ندارند، افرادی که دارای نقاط کچلی ریش و سبیل بوده یا به دنبال گسترش و توزیع مناسب موی ریش و سبیل هستند، می‌توانند از این روش درمان استفاده کنند. به غیر از این موارد، استفاده از این روش درمانی برای افرادی می‌تواند مفید باشد که دچار جای زخم بر روی صورت خود به خاطر جوش، سوختگی یا جراحت شده‌اند. در این شرایط هدف اصلی از این درمان، پنهان کردن جای جراحت بر روی پوست صورت می‌باشد.

 

افرادی که علاقه‌مند به ریش و سبیل پرپشت هستند، اما موی صورت آن‌ها پراکنده و کم‌پشت است، اغلب می‌توانند از کاشت ریش و سبیل طبیعی برای رسیدن به هدف خود استفاده کنند. این روش همچنین برای افرادی استفاده می‌شود که دچار ریزش موی ریش و سبیل نشده‌اند، اما به دنبال اصلاح الگوی رویش مو بر روی صورت خود هستند.

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه