صفحه اصلی > مقالات > کاشت مو > انواع روش های کاشت مو را بشناسید 


انواع روش های کاشت مو را بهتر بشناسیم

 


 

سوالی که هیچگاه جوابی منطقی به آن داده نشده است این است که کاشت مو دقیقا چند روش دارد و انواع روش های کاشت مو  که اخیرا بعضی از متخصصان از آن نام میبرند چیست و چه تفاوت هایی بین روش های کاشت مو وجود دارد:

پاسخ دکتر مهشید رفتاری در جواب به اینکه روش های کاشت مو چند نوع است:

در کل میتوان کاشت مو را به یک دسته کلی و سپس به دو روش جزیی تقسیم بندی کرد:

روش  Follicular Unit Extraction) FUE)

 

 

 

معنای ابن کلمه جداسازی به بخش‌های فولیکولی می‌باشد که در واقع تمامی روش‌های موجود مانند: FIT, FUT , FUG , FUM, SUT, BUT و… را شامل می‌شود. یعنی برداشتن مو از ناحیه‌ای از بدن شخص و انتقال یا پیوند آن موها به نواحی دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولاً به ناحیه کم مو یا طاس سر، ابرو، ریش و… می‌تواند صورت گیرد.

 

حال این روش خود به دو زیر شاخه تقسیم میشود(درهر دو روش 6 ماه طول میکشد تا کاشت انجام شده به نتیجه کامل برسد و رشد موها تکمیل شود)

 

    کاشت مو به روش جراحی FUT

 

    کاشت مو به روش غیر جراحی FIT-SUT-BHT

 

 

کاشت مو به روش جراحی FUT

 

ابتدا بیاید درباره روش جراحی یا همان FUT کمی توضیح بدهیم

این روش به این دلیل که در اتاق عمل و با بیهوشی و خونریزی همراه است به روش جراحی معروف شده است.

 

روش Follicular Unit Transplant یا FUT به معنی پیوند واحد های فولیکولی میباشد که یکی از روشهای کاشت مو را تشکیل میدهد. در این روش ابتدا برشی نواری از پوست پشت سر به عرض 2 سانتی متر برداشت میشود و سپس با قطعه قطعه کردن این برش از پوست فولیکول های مو جدا شده و در منطقه پذیرنده یا همان منطقه طاسی کاشت میشود. در این روش از بی حسی موضعی استفاده میشود و یک خط بخیه تا آخر عمر در پشت سر بیمار باقی خواهد ماند.

مراحل کاشت مو به روش FUT

 

    برداشت نواری از موها از بخش دهنده در پشت سر

    بریدن نوار

    برش زدن گرافت ها

    قراردادن گرافتها در منطقه پذیرنده

 

کاشت مو به روش غیر جراحی

 

در روش کاشت موی غیر جراحی یا همان FIT دیگر نیاز به بیهوشی بیمار یا برش پوست و عمل های طولانی نمیباشد.

علاوه بر اینکه این روش دارای تراکمی نسبتا بالاتر و با کیفیت تر است دیگر نیاز به مراقبت و یا بستری ندارد و کاملا بدون درد خواهد بود

 

در این روش بعد از برداشت گرافت ها توسط سوزن های بسیار ظریف از منطقه بانک مو,گرافت ها در منطقه پذیرنده ها همان منطقه طاسی کاشت میشوند.

 

لازم به ذکر است که این نوع کاشت در طول یک روز انجام میپذیرد و بعد از کاشت شخص میتواند تمامی کارهای روزانه را همانند قبل انجام دهد و نیازی به هیچگونه مراقبت تخصصی برعکس روش FUT ندارد.

 

مراحل کاشت مو به روش FIT

 

    برداشت مو توسط سوزن های بسیار ظریف از منطقه بانک موی شخص

    کاشت مو در منطقه پذیرنده یا همان منطقه طاسی

    پانسمان بسیار سطحی و یک روزه جهت بالا بردن کیفیت کاشت مو

 

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه