صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > روش های رفع غبغب 


روش های رفع غبغب

 


 

اگر شما غبغب داشته باشيد،‌ شما يك ناحيه پري يا چربي را در زير چانه خود احساس مي‌كنيد. شاید شما از جواني غبغب داشته ايد و در بزرگسالي هم همچنان با آن مواجه هستيد. یا شاید در اثر افزايش وزن غبغب پيدا كرده‌ايد. همه غبغب‌‌‌ها به دليل افزايش وزن بوجود نمي‌آيند و بعضي از افراد  به صورت ژنتیکی مستعد داشتن غبغب هستند. از طریق تعديل  رژیم غذایی، ورزش و یا درمان‌های پزشکی مي‌توانید رفع غبغب خود کنید.

 

مزوتراپی

در روش مزوتراپی چندین تزریق صورت می گیرد تا نواحی چربی اضافی کوچک شکسته شوند. به فرآیند شکستن چربی بدن لیپولیز گفته می شود. این روش کاهش چربی موضعی با تزریق محلول به پوست در بسیاری از روش های شناخته شده ادغام شده است. بعضی از پزشکان روش های درمانی دیگری را برای افزایش کارایی عرضه می کنند که از جمله آنها می توان به فراصوت ( که به دلیل اینکه بدون درد است توصیه می شود)، اندرمولوژی و دستگاه velasmooth اشاره کرد.

 

در طول درمان رفع غبغب ، محلول مستقیما به لایه های چربی و بافت همبند تزریق می شود. تزریق نسبتا بدون درد است، با این حال بعضی از بیماران ترجیح می دهند از کرم بی حس کننده استفاده کنند. داروی تزریق شده یک واکنش شیمیایی با فیزیولوژی بدن ایجاد می کند تا دیواره سلولی چربی را سفت کند و نواحی چربی موضعی را بشکند.

 

مزایای هر بار تزریق را در هر سه هفته می توان مشاهده کرد. برای بدست آوردن نتایج کاملا رضایت بخش به چندین جلسه درمانی با فاصله چهار تا شش هفته ای نیاز است.

غبغب و یا آویزان شدن بافت زیر فک الزاماً ناشی از افزایش سن نمی‌باشد. معمولاً زمانی که از نیم‌رخ به چهره نگاه می‌کنید و یا هنگام گرفتن  عکس‌، متوجه این عارضه خواهید شد. غبغب یا پوست اضافی جلوی گردن، ناشی از تجمع چربی‌های اضافه یا آویزان شدن پوست شل شده یا هردو می‌باشد. تشخیص عامل به وجود آورنده‌ی غبغب و تمایز آن با سایر علل، جهت درمان مناسب این بیماری بسیار مهم است. در بیماران جوان‌تر، غبغب بیشتر به علت افزایش بافت چربی ایجاد می‌شود تا پوست اضافی. در بیماران مسن‌تر معمولاً ترکیبی از سست شدن پوست و تجمع چربی اضافه، عامل این بیماری است که با استفاده از عمل غبغب یا استفاده از روش‌های غیر جراحی می‌توان بیماری را درمان کرد.

 

هایفوتراپی

در هایفوتراپی غبغب با استفاده از امواج اولتراسوند انرژی به‌صورت متمرکز به لایه‌های عضلانی زیرپوست انتقال می‌یابد. انرژی واردشده باعث آغاز روند طبیعی‌ترمیم بافت‌های بدن می‌شود. در پی آن عضلات قوام خود را بازیافته و تولید کلاژن‌ها تحریک می‌شود. در اثر بازگشت قوام پوست، ظاهر شما پرحجم‌تر و جوان نشان داده خواهد شد. برای اطمینان از انتقال مناسب انرژی امواج به پوست، در ناحیه موردنظر یک ژل مخصوص مالیده می‌شود. پس‌ازآن سر دستگاه بر روی پوست قرار می‌گیرد. هنگام انتقال امواج شما ممکن است حسی شبیه ضربه زدن یک باند کشی و یا نیش زبور را داشته باشید. از طریق دستگاهی که بر روی پوست شما قرار می‌گیرد، تصویر بافت‌های زیرپوست بروی صفحه مانیتور نمایان خواهد شد (به کمک امواج فراصوت) درنتیجه پزشک با دقت بیشتری می‌تواند امواج را به عمق موردنظر ارسال نماید.

 

درمان افتادگی پوست با امواج رادیویی آر اف

 

اعمال کنترل‌شده امواج رادیویی (RF) انرژی را به لایه‌های زیرین پوست شما انتقال داده و به‌آرامی باعث گرم شدن آن‌ها می‌شود. درنتیجه سلول‌های چربی کوچک شده و آسیب‌دیدگی‌های میکروسکوپی در ناحیه موردنظر پدید می‌آید. این امر باعث می‌شود الیاف کلاژنی طی فرایند بازسازی خود منقبض شده و قوام خود را دوباره به دست آورند. هدف از درمان، کاهش حجم چربی‌ها در قسمت پایینی صورت و افزایش استحکام پوست صورت و گردن می‌باشد. همچنین طی این فرایند، خط فک نیز بهبود می‌یابد.

یکی از کاربردهای مهم میکرونیدل آر اف سفت کردن غبغب و ناحیه فک میباشد. این اثر بخصوص در خانمها بسیار چشمگیر است به طوری که بعد از یک یا دو جلسه واضحاً از سفت شدن غبغب و ناحیه فک ابراز رضایت دارند. ارزش این کار وقتی مشخص میشود که این اثر را با لیزر لیپولیزر مقایسه نماییم. با توجه با اینکه لیزر لیپولیز عمل تهاجمی است و احتمال عوارض نیز وجود دارد، آراف به عنوان یک روش کاملاً غیر تهاجمی و بدون عارضه روش بسیار مناسبی است.

 

جراحی

 

در افرادی که میزان افتادگی و شل‌شدگی پوست زیر چانه متوسط یا شدید باشد، ممکن است برای رسیدن به نتایج دلخواه و فرم دادن پوست ناحیه زیر چانه وخطوط فکی، نیاز به انجام  جراحی غبغب باشد. گاهی اوقات شکل‌گیری غبغب به خاطر تحلیل رفتن ماهیچه‌های پلاتیسمای صورت است که باعث افتادگی پوست در ناحیه زیر چانه می‌شود. همچنین گاهی اوقات در زیر این عضلات لایه‌های چربی شکل می‌گیرد که باعث بزرگ‌تر شدن غبغب می‌شود. برای رفع این مشکل جراحی پلاتیسماپلاستی انجام می‌شود که طی آن، لایه‌های چربی تشکیل شده در این نواحی برداشته می‌شوند، ماهیچه‌های پلاتیسما به یکدیگر متصل می‌شوند و توزیع پوست در ناحیه گردن اصلاح می‌شود.

 

در صورتی که علاوه بر پوست گردن، علاوه بر جراحی غبغب تمامی ‌پوست صورت نیز دچار شل‌شدگی و افتادگی شده باشد، جراحی لیفت صورت و گردن انجام می‌شود. با انجام جراحی لیفت کامل صورت و گردن، پزشک شما می‌تواند به طور همزمان ماهیچه‌ها ی صورت و گردن را بالا بکشد.

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه