Close
Title

جهت عضویت در خبرنامه و دریافت جدیدترین اطلاعیه ها و تخفیفات مجموعه کلینیک های زیبایی ایرانیان، شماره همراه خود را وارد نمایید.

Close
Title

جهت عضویت در و مشاوره رایگان لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

دانشنامه زیبائی
  • صفحه نخست
  • >
  • روش رفع دائمی غبغب با لیزر اسکالپشور Sculpsure
امتیاز این مقاله

روش رفع دائمی غبغب با لیزر اسکالپشور Sculpsure

روش رفع دائمی غبغب با لیزر اسکالپشور

 

 

لیزر اسکالپشور یک عمل درمانی بدون درد و بدون جراحت است که برای کاهش هر نوع چربی زیرجلدی از جمله غبغب طراحی شده و بسیار مؤثر است. مکانیسم تاثیر این عمل غیرنهاجمی بر تخریب و تجزیه سلول های چربی زیر جلدی از طریق انرژی حرارتی لیزر استوار است. لیزر اسکالپشور انرژی ای تولید می کند که به طور خاص جذب چربی های زیرجلدی می شود. در این تکتولوژی با یک لیزر 1060 نانومتری بافت داخلی پوست تحت حرارت قرار می گیرد و در همان حال سطح بیرونی پوست نیز خنک می شود تا سوزانده نشود. لیزر چربی های موجود در زیر چانه شما را تا 116 درجه فارنهایت (معادل تقریبی 47 درجه سانتیگراد) گرم می کند. این درجه حرارت برای اینکه بتواند بر عملکرد سلول های چربی تاثیر بگذارد کفایت می کند، اما در مقابل برای تاثیر بر روی پوست یا سایر بافت ها کافی نیست. اپلیکاتور لیزر اسکالپشور مجهز به تکنولوژی Contact Cooling است که مخصوص خنک نگاه داشتن پوست شما در دمای مناسب و راحت است

.

در یک مطالعه آینده نگر که در 3 مرکز تحقیقاتی ایالات متحده آمریکا انجام شد، 57 بیمار به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه دارای شاخص توده بدنی (BMI) کمتر از 30 و گروه دیگر دارای BMI بین 31 تا 43 بود. همه این افراد، غیر از 5 نفرشان، به مدت 2 جلسه در طول 6 هفته با لیزر اسکالپشور تحت درمان غبغب قرار گرفتند. عکس های قبل از درمان و پس از درمان (12 هفته بعد از عمل) گرفته و با یکدیگر مقایسه شد. در تصاویر سونوگرافی کاملاً مشخص شد که به طور متوسط ​​23 درصد از میزان چربی زیر جلدی کاهش یافته است. تمام عوارض جانبی رخ داده شده موقت بوده و بدون هیچ گونه مداخله ای برطرف شد.

اختلاف معنی داری در کارایی و ایمنی بین گروه های دارای BMI بالا و پایین مشاهده نشد. 100 درصد بیماران از نتایج بدست آمده خود راضی بودند.
عمل لیزر اسکالپشور بین 20 تا 35 دقیقه (به طور تقریبی حدود 25 دقیقه) طول میکشد. برای اکثریت بیماران، حداقل 2 جلسه مورد نیاز است و بین 2 جلسه متوالی باید 4 هفته فاصله باشد. برای بیمارانی که دارای چربی متوسط و شدید در ناحیه زیر چانه هستند، ممکن است تا 4-6 جلسه درمانی مورد نیاز باشد. در هر جلسه حداکثر تا 24٪ از سلول های چربی نابود میشود. بدن برای دفع سلولهای چربی تجزیه شده با استفاده از سیستم لنفاوی به حدود 6 تا 12 هفته زمان نیاز دارد.
بیماران ممکن است از 6 هفته پس از درمان شروع به دیدن نتایج اولیه کنند چراکه بدن شروع به دفع سلول های چربی تخریب شده می نماید، اما معمولاً نتایج مطلوب در 12 هفته دیده می شود. سلول های چربی در طول درمان تجزیه می شود و در صورتی که بیمار به حفظ وزن طبیعی و سبک زندگی سالم اهتمام لازم را داشته باشد تاثیر عمل لیزر اسکالپشور به صورت پایدار و همیشگی است و چربی ها هرگز باز نخواهند گشت
.

از آنجایی که بدن هر فرد منحصر به فرد است، مشاوره بهترین راه برای پاسخ قطعی به این سؤال است که آیا شما یک کاندیدای مناسب برای رفع دائمی غبغب با لیزر اسکالپشور هستید یا خیر! با این حال به طور کلی می توان گفت که کاندیداهای ایده آل برای این روش کلیه افرادی هستند که با وجود داشتن سبک زندگی سالم باز هم با چربی های مقاوم در برابر ورزش و رزیم غذایی در بدن خود دست و پنجه نرم می کنند.
بیمارانی که می خواهند چربی های زیرجلدی بدن خود مانند چربی های ناحیه غبغب را با یک عمل غیرتهاجمی تحت درمان قرار دهند تا بعد از درمان بدون اتلاف وقت و نیاز به انتظار برای بهبودی بلافاصله فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند کاندیدای مناسبی برای رفع دائمی غبغب با لیزر اسکالپشور هستند.
شما ممکن است یک کاندیدای مناسب بالقوه برای رفع دائمی غبغب با لیزر اسکالپشور باشید اگر شما:
میخواهید که چربی های زیر چانه را نابود کنید.
کاملاً نسبت به چگونگی تاثیرگذاری منفی غبغب بر روی ظاهر خود واقف هستید.
نتایج حاصل از رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی تنها را مشاهده نکرده اید.
در زمان درمان حامله یا شیردهی نیستید.
دارای شاخص توده بدنی 43 یا پایینتر باشید.
البته شاخص تعیین شده در صورتی است که شما بخواهید لیزر اسکالپشور را برای رفع دائمی غبغب به کار گیرید ولی اگر بخواهید در سایر نواحی بدن از این درمان استفاده کنید رقم BMI مناسب و ایده آل برای شما 31 یاپایینتر از آن است

.

عوارض رفع دائمی غبغب با لیزر اسکالپشور

لیزر اسکالپشور هیچ گونه عوارض خطرناکی ایجاد نمی کند چون روشی کاملاً ایمن است. با این حال مقداری احساس گرمی و حرارت در طول عمل لیزر اسکالپشور طبیعی است که دلیل آن این است که لیزر دمای سلول های چربی را افزایش می یابد. این گرما و حرارت ممکن است برای بعضی بیماران کمی ناخوشایند باشد و ایجاد ناراحتی کند اما مقدار این ناراحتی به اندازه ای نیست که قابل تحمل نباشد.
همچنین ممکن است بعضی از بیماران احساس خارش و فشار را در طول درمان تجربه کنند که عموماً قابل تحمل است. یکی دیکر از شایع ترین عوارض درمان غبغب با لیزر اسکالپشور، تورم خفیف، حساسیت به لمس و قرمزی در حدود 1 هفته بود و ندول ها (مناطق کوچک سختی در چربی) در طول یک ماه حل خواهد شد.