Close
Title

جهت عضویت در خبرنامه و دریافت جدیدترین اطلاعیه ها و تخفیفات مجموعه کلینیک های زیبایی ایرانیان، شماره همراه خود را وارد نمایید.

Close
Title

جهت عضویت در و مشاوره رایگان لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

دانشنامه زیبائی
  • صفحه نخست
  • >
  • بادی اسکالپتر Body sculptor
امتیاز این مقاله

بادی اسکالپتر Body sculptor

دست یافتن به اندام مناسب این روزها دغدغه بسیاری از افراد از زن و مرد و پیر و جوان است. مثل این که وجود چربی‌ها در بدن گریزناپذیر است و شکل زندگی امروز به دلیل کمتر شدن فعالیت‌های بدنی، استرس‌های سوغات زندگی شهری و رژیم‌های غذایی نامناسب حاوی قند و چربی فراوان و فست فودهایی دوست داشتنی، لاغری را برای برخی افراد به نظر غیر ممکن کرده است.
نوعی چربی در بدن وجود دارد که به آن چربی شکمی یا احشایی گفته می‌شود که حتی برنامه‌های ورزشی منظم و رژیم‌های غذایی کم چرب نیز ممکن است از پس آنها برنیایند. ذخیره بیش از اندازه این چربی ممکن است با بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و یا بالا رفتن فشار خون همراه باشد.(چربی های احشایی چربی های شکمی یا زیر ماهیچه ای هستند با بافتی سفت هستند که باعث بروز بیماری های جدی و خطرناک می شوند و از بین بردنشان کار ساده ای نیست )
به جز چربی احشایی نوعی چربی دیگر نیز در بدن وجود دارد که در زیر پوست ساخته می‌شود و به آن چربی زیر پوستی گفته می‌شود که راحت‌تر می‌توان آن را از بدن حذف کرد. (چربی های زیرپوستی زیر پوست جمع شده و بافت شل تری دارند که ظاهر ناخوشایندی به همراه دارند ولی خطرناک و فعال نیستند.)
این روزها برای از بین بردن چربی‌ها در بدن از شیوه‌ای به نام لیپولیز استفاده می‌شود که یکی از این دستگاه‌های لیپولیز جدید بادی اسکالپتور نام دارد.

بادی اسکالپتور چیست؟

تکنولوژی بادی اسکالپتور ساخت کمپانی کازموسافت کشور فرانسه جزو دستگاه های غیر تهاجمی لاغری و اولین و تنها دستگاه از بین برنده چربی‌های احشایی است که از میدان مغناطیسی استفاده می‌کند. درواقع با درگیر شدن چربی ها در اطراف ماهیچه و شکستن آن ها، هر دو نوع چربی را همانند کاتالیزور در زمان کوتاهی از بین می برد.
همچنین، این دستگاه برای دست یافتن به نتیجه بهتر با به کار بردن سیستم ریز فشار برای درناژ بدن با هدف کاهش و رفع سلولیت سریع‌تر به نتیجه می‌رسد.
بادی اسکالپتور علاوه بر رفع چربی های احشایی، چاقی موضعی، چربی های زیرپوستی و سلولیت، فواید دیگری از جمله قوام پوست، مقابله با پیری و افتادگی پوست و درمانی برای پوست های پرتقالی دارد.

دستگاه بادی اسکالپتور از دو تکنولوژی برای درمان لاغری موضعی و غیر تهاجمی استفاده می‌کند که شامل موارد زیر می‌شود:

تکنولوژی BIOSTIMOLOGY : ایجاد میدان مغتاطیسی ضعیف در جهت لیپولیز چربی‌های احشایی و زیر جلدی
تکنولوژی درناژ : اعمال فشارهای متناوب در نواحی درمانی که با ایجاد این ریز فشارها عملکرد خونرسانی و گردش خون را بهبود بخشیده و باعث عملکرد بهتر سیستم لنفاوی و دفع طبیعی چربی‌ها، بهبود قوام پوست و کاهش سلولیت می‌شود .

مزایای بادی اسکالپتور

از جمله مزایای دستگاه بادی اسکالبتور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

درمان چربی های احشایی در ناحیه شکم و لگن
درمان چربی¬ های زیرپوستی در نواحی شکم و لگن، بازوها، چانه و ساق پا
درمان سلولیت در ناحیه لگن و ران ها
مقابله با پیری و تغییرات شکل پوست ( افتادگی پوست پس از بارداری و دوران یائسگی)
بهبود قوام پوست و درمانی برای پوست های پرتقالی
احساس ناب آرامش در حین درمان و شادابی و نشاط در حین دوره یک ماهه
بدون درد و عوارض جانبی
بدون نیاز به بیهوشی و بی حسی موضعی
ماندگاری طولانی درصورت کنترل رژیم غذایی بعد از پایان دوره

موارد کاربرد بادی اسکالپتور

از بین بردن چربی‌های احشایی و زیر جلدی بطور همزمان
کاهش سلولیت در نواحی مختلف
رفع اختلالات عروقی
کاهش اضطراب و استرس فرد استفاده کننده

مکانیزم بادی اسکالپتور

مکانیزم دستگاه بادی اسکالپتور به این صورت است که با ایجاد میدان مغناطیسی ضعیف در ناحیه اطراف بافت های داخلی بدن، باعث فعالسازی کانال های کلسیمی شده و انقباضات ماهیچه ای (دُرناژ) را به وجود می‌آورد. با دستگاه بادی اسکالپتور چربی های سوخته شده به آب و دی اکسیدکربن تبدیل شده  و به صورت طبیعی از بدن دفع می شوند. این روش نه تنها بی خطر و موثر است بلکه احساس آرامشی را در طول جلسات درمانی به فرد منتقل می کند و شکل اندام ها را تغییر داده و تراش می دهد که به همین علت تراشنده بدن شده است.
دستگاه بادی اسکالپتور افزون بر اینکه به تنهایی قادر به ازبین بردن چربی هاست، مکمل مناسبی در کنار ورزش برای ورزشکاران با هدف چربی سوزی موضعی در همه ی نواحی بدن می باشد. به عنوان نمونه در پایان دوره یک ماهه تضمینی با حذف چربی های احشایی، دور کمر کاهش حداقل 7 تا 8 سانتیمتر پیدا خواهد کرد . دوره یک ماهه به صورت 12 جلسه 30 دقیقه ای می باشد که با مشاوره پزشک برای کاهش سایز بیشتر می توان تعداد دوره ها را افزایش داد.

به شما متقاضی محترم که قصد لاغری و دفع چربی موضعی با بادی اسکالپتور را دارید توصیه می شود که:

هم گام با جلسات درمانی با دستگاه بادی اسکالپتور در هفته حداقل ۳ بار به مدت ۳۰ دقیقه فعالیت‌ بدنی انجام دهید تا روند درمان به خوبی و درستی پیش رود. این فعالیت‌ها باید راحت (مانند پیاده روی و دویدن آرام) و منظم باشند و ضرورتی برای انجام ورزش‌های سنگین وجود ندارد.

لاغری با بادی اسکالپتور برای چه افرادی مناسب است؟

اگر اضافه وزن دارید و برای شروع فرایند لاغری (گرفتن رژیم یا شروع ورزش) نیاز به یک استارت جهشی دارید حتما بادی اسکالپتور را امتحان کنید. بادی اسکالپتور در مدت کوتاهی روی چربی های خطرناک (بیماری زا) و سمج شما اثر گذاشته و آنها را از بین می برد. کاری که مدت طولانی و تلاشی سخت لازم دارد را با بادی اسکالپتور ساده و کوتاهتر می کنید.
همه افراد حتی کسانی که به ظاهر اضافه وزن ندارند هم می توانند از بادی اسکالپتور برای حذف چربی های احشایی شان استفاده کنند. ولی بهترین گزینه ¬ها برای این روش آقایان و خانم هایی هستند که دارای چربی احشایی بیشتری در نواحی شکم، باسن، ران پا، بازو و … می باشند.

نتایج و اثرگذاری بادی اسکالپتور

معمولا برای نتیجه گیری و دست یافتن به نتیجه دلخواه 12 جلسه 30 دقیقه ای از دستگاه بادی اسکالپتور توصیه می‌شود . که برای افرادی که از چربی زیادی برخوردار هستن ممکن است از جلسات بیشتری استفاده شود .بسته به میزان چربی‌ها و BMI شخص تعداد جلسات متغیر خواهد بود ولی حداقل استفاده از دستگاه برای نتیجه گیری مطلوب همان 12 جلسه است . افرادی که بطور منظم و درست از دستگاه استفاده کنند بعد از پایان جلسات کاهش سایزی به اندازه 6 تا 8 سانتیمتر در ناحیه دور شکم شاهد خواهند بود که کاهش سایز بسیار عالی خواهد بود .برای نتیجه گیری بهتر و همچنین عادت کردن بدن به فرایند لیز (آب کردن) چربی توصیه می‌شود جلسات درمان پشت سر هم و بشکل روزانه نباشد و مثلا سه روز در هفته از دستگاه استفاده گردد.

در مجموع نتایجی که می‌توان از استفاده دستگاه بادی اسکالپتور انتظار داشت شامل :

کاهش حجم چربی‌های اضافه بدن به اندازه یک الی دو سایز
کاهش سلولیت در نواحی تحت درمان
قوام و بهبود کیفیت و سفتی پوست
احساس آرامش و ریلکسیشن

لاغری به روش بادی اسکالپتور برای چه افرادی مناسب نیست؟

موارد منع استفاده از دستگاه بادی اسکالپتور به دلیل ایمن و بی‌خطر بودن دستگاه بسیار معدود می‌باشد. دستگاه از دو تکنولوژی میدان مغناطیسی و درناژ استفاده می‌کند که موارد منع استفاده از دستگاه برای هرکدام از تکنولوژی‌ها به شرح زیر است :

موارد منع میدان مغناطیسی

خانم‌های باردار
افرادی که از ضربان ساز قلبی استفاده میکنند
افراد مبتلا به آسیب‌های پوستی

موارد منع اعمال درناژ

تومورهای عروقی عمیق
عفونت
ورم‌های شدید موضعی
بیمارهای قلبی درمان نشده
بیماری‌های هموفیلی

 

سید علیرضا مومنی سلام وقت بخیر میخواستم بدونم برای آقایون هم انجام میدین و چند جلسه باید انجام بشه و حدودا هزینش چقدره ممنون
: سلام بله هر دوره 12 جلسه است برای اطلاع از هزینه ها میتونید با شماره 021-75900 تماس بگیرید
۱