صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > نرمش های شکم 


 

چطور بدون انجام دراز و نشست يک شکم متناسب داشته باشيم؟

 

تمرين کنيد تا استيل شما درست باشد

برای اينکه موقع نشستن، ايستادن و راه رفتن قوز نکنيد مجبور می شويد عضلات شکمتان را به کار بگيريد. برطبق گفته های سايت WebMD.com  اگر فقط به حرف مادرتان گوش کنيد و صاف بنشينيد حجم ريه ها افزايش می یابد و شما لاغرتر به نظر می‌رسيد. وقتی پشت ميز نشسته ايد سعی کنيد عضلات شکم را منقبض کنيد يا می‌توانيد يادآور موبايلتان را تنظيم کنيد که هر از گاهی يادتان بياندازد که صاف بنشينيد.

پلانک

يکی از حرکت های معمول در يوگا پلانک است که برای انجام آن بايد از تمام ماهيچه ها استفاده کنيد که فاصله تان از زمين حفظ شود، اما بيشترين فشار روی شکم است. با اينکه حرکت نداريد و وزنه ای را بلند نمی‌کنيد اما بايد برای نگه داشتن خودتان، به طور مداوم عضلات شکم را کنترل کنيد. بيشتر افراد برای بار اول حتی 30 ثانيه هم دوام نمی‌آورند.

 

 

  Push-  ups  يا شنای سوئدی      

اين حرکت در واقع يک مرحله سخت تر از پلانک است. و مثل پلانک تقريباً همه عضلات را درگير می‌کند. علاوه براين اگر آن را تند انجام دهيد يک ورزش هوازی هم محسوب می شود . خانم ها می‌توانند اين حرکت را در ابتدا روی زانوها شروع کنند و همان نتيجه عالی را انتظار داشته باشند.

 

Leg lifts   يا    بلند کردن پاها

بلند کردن پاها به طور طبيعی ماهيچه های قسمت مرکزی و شکم را فعال می‌کند. در ورزش کيک بوکسينگ تمام ماهيچه های مرکزی برای بلند کردن پاها در حرکت های مختلف لگد زدن درگیر می‌شوند.

Side bends يا خم شدن به پهلوها

شکمتان را به آرامی به کار بگيريد و به اطراف خم شويد. می‌توانيد از وزنه های سبک و يا چوب هم استفاده کنيد. کم کم وزنه ها را سنگين تر کنيد. در مدل های مختلف يوگا هم میتونيد اين حرکت را ببينيد که البته بدون وزنه انجام می‌شود اما فکر نکنيد که خيلی هم آسان باشد!

 

 

V- sits    يا نشستن به شکل V

قهرمان اين کار بروس لی بود که می‌توانست بيشتر از نيم ساعت به شکل V بنشيند! برای انجام حرکت ابتدا سعی کنيد تعادل خود را هنگام نشستن روی باسن تنظيم کنيد و بعد دست ها و پاها را به سمت بيرون و بالا بکشيد تا شکل V را درست کنيد. کافیست اين حرکت پيلاتس را يک بار امتحان کنيد تا ببينيد چقدر دشوار است. V sit تمام عضلات بدن را درگير می‌کند و همزمان به يک تمرکز ذهنی هم نياز دارد که واقعاً خسته تان می‌کند. حتی ممکن است بعد از امتحان آن دلتان برای درازو نشست های سخت تنگ بشود.

 

 

حرف آخر

اگر شما اضافه وزن داريد، شايد با وجود تمام ورزشهای شکم که انجام می‌دهيد باز هم عضلات شکم خود را به شکل دلخواه نبينيد و اين تنها يک دليل دارد : اينکه برای از بين بردن چربی تنها ورزش کافی نيست. اگر يک لايه چربی دور شکمتان قرار گرفته می‌توانيد تمام اين حرکات را انجام دهيد و ماهيچه‌های شکم را قوی کنيد اما بايد حتماً يک برنامه غذايی مخصوص کاهش وزن هم داشته باشيد. در هر صورت قوی شدن و سفت شدن عضلات شکم به شما احساس بهتری می‌دهد، استيل بدنتان را زيباتر می‌کند، شما را از کمردرد محافظت می‌کند و در نهايت عمر شما را طولانی تر می‌کند.

 

 

 

 

 

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس