صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > تاثیر تخم مرغ در کاهش وزن 


افرادی که خواستار کاهش وزن هستند صبحانه تخم مرغ بخورند


محققان می گویند : صرف تخم مرغ در وعده صبحانه بهترین روش آغاز روز برای افرادی است که خواستار کاهش وزن هستند.

به گزارش دیلی تلگراف، بررسی چند مطالعه که در زمینه فواید مصرف تخم مرغ انجام شده بود، نشان داد که تخم مرغ حاوی ماده قدرتمندی است که می تواند به کاهش میزان کالری افرادی که آن را در وعده صبحانه و یا نهار مصرف می‌کنند، کمک کند.

دانشمندان می گویند : مصرف تخم مرغ به اشکال مختلف در وعده صبحانه در مقایسه با سایر غذاهایی که در این وعده از روز خورده می شود سیری طولانی مدت تری ایجاد می کند و باعث می شود که افراد در طول روز تمایل کمتری به مصرف تنقلات مانند بیسکویت و کیک غیره داشته باشند.

این مطالعه که در مجله
Network Health Dietitian منتشر شده است همچنین نشان می‌دهد پروتیین‌های خاص تخم‌مرغ نسبت به انواع دیگر پروتیین‌ها بهتر هستند.

در این مطالعه دکتر ˈکری روکستونˈ نتایج شش مطالعه مختلف را در طول هشت سال بررسی کرد.

نتایج این بررسی نشان داد: افرادی که در وعده صبحانه به جای صرف غلات، تخم‌مرغ مصرف می‌کنند به طور قابل توجهی کاهش وزن بیشتری داشتند.

روکستون گفت: در حالی که به مطالعات بیشتری به ویژه در مورد کاهش طولانی مدت وزن نیاز است اما بررسی این مطالعات نشان می دهد که مصرف تخم مرغ نقش امیدوارکننده ای در زمینه مدیریت وزن دارد.

وی همچنین به دو فایده دیگر تخم مرغ در رژیم کاهش وزن اشاره کرد.

از آنجاییکه در هر تخم مرغ حدود 78 کالری به طور ثابت وجود دارد این موضوع به افراد کمک می کند تا بفهمند چقدر تخم مرغ باید مصرف کنند.

از طرف دیگر ویتامین دی موجود در تخم مرغ به حفظ سلامت عمومی افرادی که اضافه وزن دارند کمک می کند زیرا معلوم شده که سطح ویتامین دی این افراد پایین است و در نتیجه با افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی روبرو هستند.

وی افزود: منابع طبیعی ویتامین دی در رژیم غذایی معدود هستند بنابراین تخم مرغ در این زمینه نیز می تواند نقش ایفا کند.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس