صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > مواد غذایی مناسب برای کاهش دردهای مزمن 


  متخصصان تغذیه و سلامت معتقدند که برخی از مواد غذایی به کاهش دردهای مزمن کمک می‌کنند.

هر چند ورزش و تمرینات ورزشی بهترین شیوه‌ها برای مقابله با درد هستند اما متخصصان تاکید دارند که با چند تغییر ساده در رژیم غذایی نیز می‌توان به شیوه‌ای موثردرد را کنترل کرد.

زردچوبه و زنجبیل هر دو از چاشنی‌های بسیار مفیدی هستند که خاصیت تسکین‌ دهنده درد مانند داروهای آسپیرین و ایبوبروفن را دارند.

مواد لبنی نقش ساخت استخوان را بر عهده دارند که از شکستگی های استخوان شما نیز جلوگیری می کنند.

غلات سبوس‌داربرای مقابله با دردهای عضلانی بسیار مفید است و به کاهش دردهای مزمن کمک می‌کند. نان سنگک را همیشه در خانه داشته باشید تا در این شرایط از ان استفاده کنید.

مفاصل خود را چرب کنید: روغن زیتون غنی از آنتی‌اکسیدان‌هایی موسوم به پلی فنول‌هاست که مکانیسم مقابله با درد را در بدن فعال می‌کند و از این رو توصیه می‌شود که مفاصل خود را با این روغن چرب نگه دارید. تنهای ماساژ دادن عضلات کافی نیست. خوردن روغن زیتون نیز می تواند به روند بهبود عضلات سرعت ببخشد.

سبزیجات سبز رنگ را فراموش نکنید: مصرف این سبزی‌ها مانند اسفناج و کاهو و کرفس که سرشار از ویتامین K هستند، تسکین‌دهنده درد است شما میتوانید از ان ها به صورت سالاد و یا به صورت خورشت های مختلف استفاده کنید حداقل هر دو هفته ای یک بار از این خورشت ها استفاده کنید...

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس