صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > کنترل اشتهای کاذب 


معمولأ کسانی که مشکل ازدیاد وزن دارند از پر خوری رنج می برند اگر بتوان روی مقدار غذای مصرفی کنترل داشت خیلی از مشکلات ما مثل چاقی و بیماری های ناشی از ازدیاد وزن پیش نمی آید .


شما می توانید با استفاده از این روش های بسیار ساده میزان غذای مصرفی تان را پایین بیاورید و وزن تان را کاهش دهید.

1- سعی کنید آرام غذا بخورید و غذایتان را کاملأ بجوید.

2- قبل از این که قاشق و چنگال را بردارید چند نفس عمیق بکشید و به خودتان بگویید که این یک مسابقه سرعت نیست.

3- با تمرکز غذا بخورید و بو و مزه غذا را با تمام وجود احساس کنید.

4- هر لقمه ای را که بر میدارید کاملأ تمام کنید و قورت بدهید سپس لقمه بعدی را بردارید زیرا اشخاص پر خور قبل از قورت دادن لقمه اولی لقمه دوم را بر میدارند وقتی غذایی را در دهان می گذارید در حالی که مشغول جویدن آن هستید قاشق و چنگال را زمین بگذارید بعد از قورت دادن غذا قاشق چنگال را بردارید و لقمه دوم را نوش جان کنید .
5- لقمه های کوچکتر بردارید اگر عادت دارید قاشق را پر کنید از این به بعد سعی کنید نصف قاشق را پر کنید.

6- هیچ وقت جلوی تلویزیون و کامپیوتر غذا نخورید زیرا حواستان نیست چقدر می خورید و هیچ تمرکزی نمی توانید روی غذا خوردن خود داشته باشید.

7- می گویند از دل برود هر آنچه از دیده برفت پس بعد از این که غذایتان را کشیدید دیس غذا را از جلوی چشم هایتان دور کنید تا دوباره هوس نکنید بیشتر بخورید.

8- از ظرف ها و قاشق و چنگال های کوچک تر برای خوردن استفاده کنید.

9- اگر بشقاب غذایتان را تمام کردید و باز هم دلتان خواست که بخورید پنج تا ده دقیقه صبر کنید بعد برای بشقاب دوم بروید زیرا معمولأ در این مدت اشتهای کاذب از بین میرود و دیگر دلتان نمی خواهد غذا بخورید

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه