صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > نکته های کلیدی بدنسازی 


 نکته های کلیدی - بدنسازی1- بهترین ترکیب گیاهی و بدون عوارض برای چربی سوزی - ویتامین ث + چای سبز + کافئین ( یک فنجان قهوه تلخ حداقل دو بار در روز )

2- آیا می دانید میزان قند خون در یك بدن سالم همواره ثابت ودر حدود 1 گرم بازای هر لیتر می باشد و تنظیم آن به عهده دو هورمون انسولین و گلوكاگون است .
ضمن اینكه فقط مغز حدود 100 گرم گلوكز بازای 24 ساعت مصرف می كند . گلوكا گول یك هورمون كاتابول است كه بافتهای بدن را تجزیه و در آخر به گلوكز تبدیل می كند.

3- غذاهایى كه شب خورده مى شوند به تنهائی عامل چاقى مفرط نیستند، بلكه میزان كالرى وارد شده به بدن، در طى یك روز عامل اصلى افزایش یا كاهش وزن است!

4- پروتئین از واژه پروتئوس كه یكی از خدایان یونان است گرفته شده كه به معنای نخستین می باشد . پروتئین اولین ماده ای است كه به عنوان بخش حیاتی موجود زنده شناخته شده است و جزو مواد معدنی اصلی می باشد.

5- بدن یك مرد بالغ روزانه بطور متوسط حدود 7 میلی گرم هورمون تسسترون می سازد ودر حالیكه در خانمها ترشح این هورمون 0.25 میلی گرم است (هورمون غالب در بدن خانمها استروژن است )

افزایش شدت تمرینات و تغذیه مناسب موجب افزایش هورمون تستسترون به طور طبیعی می شود . مصرف مصنوعی و غیر اصولی آن ( دقت کنید که نقش هورمونها را در علم بدنسازی به طور کامل نفی نمی کنم اما بسیاری اگاهی کامل نسبت به مصرف آنرا ندارند ) موجب ریزش مو - آكنه (جوش ) - عقیم شدن .... می شود.

6- بین ترشح هورمون رشد و سطح اسید لاکتیک خون ارتباط مستقیم وجود دارد بنابراین با تمرین شدید تا سوزش عضلانی می توان بدن را به ترشح سماتروتروپین تحریک کنید همچنین تمرینات با شدت و کیفیت بالا روی عضلات بزرگ به عنوان مثال حرکت اسکات یا ددلیفت ( اصطلاحی داریم به این حرکات هورمون ساز می گویند - سطح تستسترون را هم بسیار عالی بالا می برد )

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه