صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > نکته های کلیدی بدنسازی 


 نکته های کلیدی - بدنسازی1- بهترین ترکیب گیاهی و بدون عوارض برای چربی سوزی - ویتامین ث + چای سبز + کافئین ( یک فنجان قهوه تلخ حداقل دو بار در روز )

2- آیا می دانید میزان قند خون در یك بدن سالم همواره ثابت ودر حدود 1 گرم بازای هر لیتر می باشد و تنظیم آن به عهده دو هورمون انسولین و گلوكاگون است .
ضمن اینكه فقط مغز حدود 100 گرم گلوكز بازای 24 ساعت مصرف می كند . گلوكا گول یك هورمون كاتابول است كه بافتهای بدن را تجزیه و در آخر به گلوكز تبدیل می كند.

3- غذاهایى كه شب خورده مى شوند به تنهائی عامل چاقى مفرط نیستند، بلكه میزان كالرى وارد شده به بدن، در طى یك روز عامل اصلى افزایش یا كاهش وزن است!

4- پروتئین از واژه پروتئوس كه یكی از خدایان یونان است گرفته شده كه به معنای نخستین می باشد . پروتئین اولین ماده ای است كه به عنوان بخش حیاتی موجود زنده شناخته شده است و جزو مواد معدنی اصلی می باشد.

5- بدن یك مرد بالغ روزانه بطور متوسط حدود 7 میلی گرم هورمون تسسترون می سازد ودر حالیكه در خانمها ترشح این هورمون 0.25 میلی گرم است (هورمون غالب در بدن خانمها استروژن است )

افزایش شدت تمرینات و تغذیه مناسب موجب افزایش هورمون تستسترون به طور طبیعی می شود . مصرف مصنوعی و غیر اصولی آن ( دقت کنید که نقش هورمونها را در علم بدنسازی به طور کامل نفی نمی کنم اما بسیاری اگاهی کامل نسبت به مصرف آنرا ندارند ) موجب ریزش مو - آكنه (جوش ) - عقیم شدن .... می شود.

6- بین ترشح هورمون رشد و سطح اسید لاکتیک خون ارتباط مستقیم وجود دارد بنابراین با تمرین شدید تا سوزش عضلانی می توان بدن را به ترشح سماتروتروپین تحریک کنید همچنین تمرینات با شدت و کیفیت بالا روی عضلات بزرگ به عنوان مثال حرکت اسکات یا ددلیفت ( اصطلاحی داریم به این حرکات هورمون ساز می گویند - سطح تستسترون را هم بسیار عالی بالا می برد )

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس