کلینیک تخصـصی  پو سـت، مـو، لــیزر ایرانیان
بازديد اين صفحه :  3457
بازديد امروز :  1506
کل بازديد سایت :  11850237
بازديدکنندگان آنلاین :  9
زمان بارگزاری : 0/7971 ثانیه

 
 
Iranian Luxury Beauty Cilinic
» به مغزتان بیشتر اهمیت بدهید

 به مغزتان بیشتر اهمیت دهید

 

1. برای حافظهٔ كوتاه مدت: قهوه بنوشید.

 قهوهٔ تازه جوش بهترین سوخت مغز است. همچنین نشان داده شده كه قهوه فرایند پیری را كند می‌كند و حافظهٔ كوتاه مدت را تقویت می‌كند. همچنین محققین انگلیسی‌ دریافتند فقط یك فنجان قهوه توان حل مسائل و توجه را بهبود میبخشد.

 

2. برای حافظهٔ بلند مدت: ذغال اخته بخورید.

 آنتی‌اكسیدنت موجب حفاظت از مغز در برابر رادیكالهای آزاد شده و موجب تقلیل ریسك الژیمر و پاركینگسون میشود. همچنین برای بهبود روند شناختی‌(ترجمه، فكر كردن) موثرند.

 

3. برای سریع فكر كردن(سرعت انتقال): ماهی سالمن بخورید.

 اسید چرب امگا ۳ موجود در ماهیهای چرب هستند و مهمترین اجر بنای بافت مغز هستند. پس آنها توان افزایش قدرت انتقال و فكر را دارند. نیاسین موجود در سالمن به عدم پیشرفت بیماری الزیمر و كاهش مشكلات شناختی‌ كمك شایانی می‌كند.

 

4. برای قدرت بخشیدن به مغز: سالاد با پروتئین و سُس و سركه و روغن بخورید.

 روغن و سُس موجب كاهش سرعت هضم پروتئین و كربوهیدراتها است كه همین امر خود موجب تثبیت قند خون و بالا نگاه داشتن سطح انرژی میشود

 

5. برای آرامش مغز: ماست كم چرب‌ یا مخلوط آجیل بخورید.

 محققین در اسلواكی به جمعیت مورد مطالعه ۳ گرم اسید امینه لیزین و ارژنین و یا به صورت دارو نما، داده شد و از آنها خواستند تا سخنرانی‌ كنند.

 اندازه گیری خونی نشان داد كه هورمون استرس در افرادی كه آنرا به صورت ارگانیك دریافت كردند نسبت به نوع دارو نما تقریبا در حین و بعد از سخنرانی‌ نصف گروه دیگر بوده است. ماست یكی‌ از بهترین منابع لیزین و

 خشكبار(آجیل) از منابع غنی آرژنین است.

 

6. برای تمركز مغز: چای نعنا بنوشید.

 بوی‌ نعنا موجب فوكوس و افزایش عملكرد میشود. نعنا موجب افزایش هوشیاری رانندگان و كاهش فشار عصبی آنان میشود.

 

7. برای شادی مغز: سالاد اسفناج بخورید.

 اسفناج منبع غنی از ویتامین ب - كه ریشهٔ اصلی مواد موثر هورمون‌های احساس خوب(خوشی‌) است. بر اساس تحقیقات كمبود ویتامین ب۶ موجب عصبانیت، بیقراری و افسردگی است.

 

8. برای احساس قویتر مغز: یک قاشق غذا خوری تخم كتان بخورید.

 تخم كتان دارای اسید آلفالینولوئیك است كه به فعالیت قشر(كورتكس)مغز كمك میكند. یعنی بخشی از مغز كه به فرآیند احساس(حس) كمك میكند.