صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > تصورات غلط درباره کاهش وزن 


تصورات غلط درباره کاهش وزن

مشکلی که در مورد کاهش وزن وجود دارد، تصورات غلط بسیاری است که در این زمینه وجود دارد. پژوهشهای اخیر بسیاری از افسانه های رایج و دیر پایی راکه در مورد رژیم غذایی، ورزش و کاهش وزن وجود داشت، زیر و رو کرده است.

 

یکی از تصورات غلط آن است که ورزش موجب افزایش اشتها می شود. این موضوع واقعیت نداردو مطالعات نشان می دهد که بر خلاف این تصور ،ورزش اصولا موجب کاهش اشتها می شود.

 

اثری که ورزشهای شدید بر بدن دارد، آن است که واقعا اشتها را تا چند ساعت پس از تمرین فرد کم می کند. افزون براین، ورزش کردن با یک روش دیگری نیز به کاهش وزن کمک می کند، به این معنا که تنش و اضطراب را از بین می برد و این تنش و اضطراب ، خود از عوامل شایع پر خوری است.

 

احتمالادر صورتی ، که برنامه تمرینات ورزشی خود را سنگین تر کنید،موفقیت بیشتری در کاستن از وزن خود نصیبتان خواهد شد، زیرا ورزش کردن دارای جنبه مثبت و فعال است. ورزش کردن به معنی گذراندن وقت همراه با انجام دادن فعالیتی است ومانند رژیم گرفتن، مستلزم محروم کردن خویشتن از فعالیت نیست.

 

تنها به دلیل روانشناختی نیست که من توصیه می کنم برای کاستن از وزن خود از تمرینات ورزشی استفاده کنید. ورزش کردن کالری را می سو زاند. هر چه بیشتر ورزش کنید کالری بیشتری می سوزانید و وزن بیشتری از دست می دهید.

 

تصور غلط دیگری که در باره کاهش وزن وجود دارد، آن است که تمرینات ورزشی آنقدر ها هم نیاز به کالری ندارد که چربی زیادی بسوزاند. اگر به طور سطحی به این موضوع نگاه کنیم. شاید این حرف درست به نظر برسد.

 

خوب کاملا همینطور نیست. هر روز اندکی وزن کم می کنید که بر روی هم جمع می شود و به تدریج به مقدار چشم گیری تبدیل می گردد. ما در اینجا قصد داریم یک برنامه غذایی و ورزش سالم و موثر برای سراسر زندگی شما ارائه کنیم، نه آنکه موقتا و یک دفعه چند پوند از آب بدن شما را کم کنیم.

 

اثر دراز مدت تمرین بدنی منظم و شدید چشم گیر است ومیزان سوخت و ساز پایه یعنی مصرف کالری در حالت استراحت را افزایش می دهد. بنا بر این به مدت چند ساعت پس از آ نکه شما از تمرین کردن دست کشیدید،بدنتان 15 در صد بیش از حد معمول کالری مصرف می کند و اگر این مقدار را به کالری های مصرف شده در طی تمرین اضافه کنید،رقم قابل توجهی بدست خواهد آمد.

 

بنابر این تنها ورزش است که می تواند برای کاهش وزن راهگشا باشد. تمرین کردن کالری مصرف می کند،نقطه تنظیم بدن شمارا پایین می اورد و به برنامه آمادگی جسمانی شما شادی و نشاط می بخشد. داشتن چنین بر نامه ای بدون شک برای رسیدن به اوج قابلیتهای ورزشی ضروری است.

 

اگر پس از آن که با یک برنامه ورزشی تطابق پیدا کردید، وزنتان کاهش نیافت، نگران نباشید. ورزش کردن ممکن است موجب افزایش قوام ماهیچه ها یا افزایش توده ماهیچه ای گردد که این افزایش اندازه ماهیچه ها می تواند به ضورت ثابت ماندن وزن بدن یا حتی افزایش آن، خود را نشان می دهد.

 

بنابر این رژیم غذایی و برنامه ورزشی خود را به همین صورت حفظ کنید.

 

پس از اینکه رشد ماهیچه ای شما به سطح پایداری رسید، عاقبت کاهش چربی بدن آغاز خواهد شد.

 

هیچ کس نتوانسته است برای کاهش وزن راهی بهتر از رژیم غذایی کم کالری(مشتمل بر دست کم 3یا 4 وعده غذایی در روز) به همراه یک برنامه ورزشی رو به افزایش پیدا کند. گرسنگی کشیدن به تنهایی به هر صورتی که باشد موجب کاهش وزن نخواهد شد.

 

تمرینات هوازی

 

تمریناتی که چربی را به سریع ترین ممکن می سوزاند، تمرینات هوازی است که از آن جمله می توان دو میدانی ، دوچرخه سواری، اسکیت، اسکی صحزا نوردی، قایقرانی، شنا را نام برد.

 

در عین حال ورزشهای دیگر را هم که نیاز به مصرف سریع و ناگهانی انرژی بی هوازی دارند، فراموش نکنید.

 

از این گروه می توان تنیس، راکت بال ، فوتبال، بسکتبال و والیبال را نام برد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه