صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > الفبای لاغری الفبای لاغری

 


 

 

با توجه به شیوه‌های جدید كاهش وزن كه برخی از آنها مشكلات اساسی را برای سلامتی به همراه می‌آورند، مهم‌ترین نكات در زمینه كاهش وزن ذكر می‌شود.
الف) اشتهابرها:
هرگز از انواع داروهای موجود كه جهت كاهش اشتها تجویز می‌شوند استفاده نكنید. چون هر كدام از این داروها عوارض جانبی زیانباری دارند. می‌توان با استفاده از یك لیوان آب یا آب میوه و آب سبزیجات نیم ساعت یا یك ربع قبل از غذاها، اشتهای شدید را تعدیل كنید. یك پیاله سالاد به صورت پیش غذا نیز همین كار را می‌كند.
ب) بی‌حوصلگی:
اغلب افراد در حالت افسردگی و بی‌حوصلگی مبادرت به غذا خوردن می‌كنند. اگر شما نیز چنین عادتی دارید، از همین امروز به جای پناه بردن به غذاخوردن و ایجاد درد چاقی و بیماری‌های ناشی از آن در چنین حالتی به پیاده‌روی بروید و ورزش كنید.
پ) پخت و پز:
اگر می‌خواهید به برنامه لاغری خود كمك كنید، روش پخت و پز خود را تغییر دهید و به جای سرخ كردن با روغن و استفاده از نمك زیاد، مواد غذایی را به صورت بخارپز، آب پز یا تنوری و بدون استفاده از روغن و نمك اضافی تهیه كنید.
ت) تنقلات:
موادی هستند با انرژی متراكم و بدون احتساب در تغذیه روزانه مثل تخمه و آجیل، چیپس، شیرینی، آب‌نبات، شكلات، نان‌خامه‌ای، بستنی خامه‌ای، خرما و كشمش، میوه‌جات خشك و ...به یاد داشته باشید برای مصرف انرژی حاصل از یك مشت آجیل ۵ ساعت پیاده‌روی لازم است.
ث) ثروت:
ثروت و فقر، نقشی در تهیه و تامین غذای سالم و كافی نداشته، این آگاهی شماست كه می‌تواند با هر امكان مالی، سفره پر از نعمت و بركتی را مهیا سازد.
ج) جانشین قندها:
عادت كردن به نوشیدن چای و قهوه بدون قند یا حداقل استفاده از مواد جایگزین قندها به كاهش انرژی دریافتی روزانه كمك می‌كند. چای شیرین را از برنامه غذایی صبح‌ها حذف كنید.
چ) چاقی:
اگر دفتر ثبت مواد مصرفی را بازبینی كنید، خواهید دید چه عوامل مختلفی در ایجاد چاقی شما موثر بوده، حذف آنها و تغییر روش تغذیه، وزن‌های اضافی را تعدیل و اندام مناسب گذشته را مجددا به شما باز می‌گرداند.
ح) حركت:
هرگونه حركت بدنی، انرژی صرف می‌كند اما تنها با حركت شما نمی‌توانید وزن خود را كاهش بدهید، زیرا توام با حركت، انتخاب روش صحیح تغذیه و حذف انرژی‌های زاید لازم است

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس