صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > 10 نکته برای رسیدن به اندام دلخواه 10 نکته برای رسیدن به اندام دلخواه

 

1. حداقلروزی 8 تا 10 لیوان آب در روز مصرف کنید.شما با جایگزین کردن آب به جای سایر نوشیدنیهای پر کالری می توانید مقدار زیادی از کالری دریافتی بدن را کم کنید.نوشیدن بیشتر آب توانایی بدن در هضم غذای خورده شده را افزایش می دهد و دمای بدن را در طول تمرینات ورزشی پایین نگه می دارد که باعث می شود تا تشنگی را به جای گرسنگی اشتباه نگیرید. ایده آل آنست که آنقدر آب بنوشید تا ادرار شما زرد کمرنگ تا شفاف و بسیار روشن شود.

2. یک صبحانه سالم را هر روز تجربه کنید.هنگامیکه صبح از خواب بیدار می شوید بدن حدود 8 ساعت یا بیشتر را بدون خوردن سر کرده است پس نیازمند سوخت است. صبحانه نخوردن باعث کاهش 40% درصدی متابولیسم شما می شود.حتی یک تمرین ورزشی هم نمی تواند این کاهش متابولیسم را جبران کند . حداقل 2 یا 3 غذای متفاوت بخورید که شامل منابعی از کربوهیدرات و پروتئین می باشد.مثلا غلات شامل گندم کامل با شیر کم چرب و برشهایی از میوه ایده آل خواهد بود.

3. حداقل 3 وعده میوه در روز بخورید (میوه نه آب میوه)خوردن یک تکه میوه یا بیشتر بسیار بهتر از خوردن آب میوه است چرا که شامل فیبر بیشتر بوده و زمان بیشتری طول می کشد تا انرژی آن مصرف شود.فیبر باعث کاهش مقدار کالری دریافتی بدن شده و به سیر شدن کمک می کند.

4. حداقل 4 وعده سبزیجات در روز ( در یک وعده 1 فنجان خام و نصف فنجان سبزیجات پخته)سبزیجات بسیار کم کالری اند و سرشار از ویتامین مواد معدنی و فیبر اند.

5. قبل از کامل سیر شدن از غذا دست بکشید.هیچ وقت نگذارید خیلی گرسنه شوید.ارام بخورید.

6. از غذاهای دارای چربی هیدروژنه دوری کنید.یعنی سرخ کردنی ها که باعث سرطان و افزایش کلسترول هستند.برچسب غذاهایی که می خرید را بخوانید تا این نوع چربی را نداشته باشید.

7. دسر شیرینی و اسنک ناسالم را به کمتر از یک وعده در روز بخورید و استفاده انرا به کمتر از 200 کالری محدود کنید.

8. از خوردن غذاهای مختصر بعداز شام دوری کنید.

9. تا حدالامکان از خوردن الکل دوری کنید الکل 7 کالری در هر گرم داردو اشتها را زیاد می کند.

10. با کاهش کالری و افزایش فعالیت وزن کم می کنید پس ورزش کنید و فعالیتتان ر ا نسبت به زمانی که برنامه کاهش وزن نداشتید بیشتر کنید

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه