صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > توصیه هایی برای داشتن سلامتی توصیه‌هایی باورنکردنی برای داشتن سلامتی فوق العاده

 


 

اگر می‌خواهید سلامتی فوق العاده داشته باشید و همیشه شاداب و سلامت باشید به این توصیه‌های دقت کنید و …
نوشیدن ۸ لیوان آب، خوردن ۵ تا ۷ وعده میوه و سبزی در طول روز، ۸ ساعت خواب، ورزش و پیاده‌روی نیم ساعت در طول روز، رژیم غذایی و … توصیه‌های بهداشتی است که هر فردی برای اینکه سالم بماند باید رعایت کند اما علاوه بر این قوانینی هست که باید در حفظ سلامتی و رسیدن به سلامتی رعایت کرد:

۱- در طول شبانه‌روز ۸ ساعت بخوابید:
بسیاری از افراد به طور طبیعی ۸ ساعت می‌خوابند. اما این میزان در افراد مختلف متفاوت است. یافته‌ها نشان می‌دهد افرادی که ۷ ساعت در طول شبانه‌روز می‌خوابند عمر طولانی‌تری دارند.

۲- روزانه ۵ تا ۷ وعده میوه و سبزی بخورید.
هنوز هیچ مطالعه‌ای نشان نداده است که میزان ایده‌آل این گروه از موادغذایی چقدر است اما مشخص شده افرادی که میوه و سبزی بیشتری می‌خورند، سالم‌تر هستند. بنابراین سعی کنید ۵ تا ۷ یا حداقل ۳ تا ۵ وعده میوه و سبزی بخورید. این میزان به اندازه ۵ تا ۷ عدد میوه است.

۳- هر روز غذای سالم بخورید.
گاهی غذای پرکالری و کم‌مغذی بد نیست. البته نباید این کار همیشگی باشد. با دوستان‌تان قرار ملاقات بگذارید و با هم به رستوران بروید. در طول هفته خوردن غذاهای سالم را فراموش نکنید. آخر هفته یا هر دو هفته یک بار آخر هفته با خانواده و دوستان برای خوردن غذا بیرون بروید.اگر به خوردن غذاهای سالم عادت دارید بدانید که این یک عادت بسیار خوب است. اگر عادت دارید سالاد بخورید یا یک تکه نان تهیه شده از غلات بخورید حتما در رستوران آن را سفارش دهید.

۴- ۸ لیوان آب در طول روزآبرسانی به بدن ایده بسیار خوبی است.
اما به بیش از یک لیوان فکر کنید. باید روزانه ۸ لیوان آب بخورید. این آب باید به غیر از آب موجود در موادغذایی و میوه‌ها باشد. کاهو، لیمو و سوپ‌ها هم دارای آب هستند اما نباید جایگزین مایعی باشد که باید خورده شود.

۵-ظرف مخصوص غذایتان باید تمیز باشد.
یادتان باشد هر وقت قاشق یا ظرف غذایتان به زمین افتاد حتما آن را با مایع ظرفشویی بشویید و بعد استفاده کنید. مخصوصا شیشه‌شیر کودکان یا وسایلی که کودک با آن سروکار دارد باید حتما تمیز باشد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس