صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > حذف پیتزا حذف پیتزا

 


 

 

اگه به سلامتی خود علاقمند هستید و مایلید از تناسب اندام خوبی برخوردار باشید بی شک باید تحت رژیم غذایی سالم و کم چرب قرار گرفته و از مصرف غذاهای کم ارزشی چون پیتزا خودداری کنید .

پیتزا از جمله غذاهای است که ورزشکاران و بویژه بدنسازان حتما باید از رژیم خود حذف کنند زیرا هم کالری زیادی داشته و هم ارزش غذایی ان در سطح بسار پایینی می باشد با این وجود محققین ایتالیایی درصدد برامده اند از پیتزا دفاع کرده و ان را ماده ارزشمندی قلمداد کنند .


این محققین معتقدند کسانی که هفته ای یک مرتبه پیتزا میخورند احتمال خطر ابتلا به سرطان مری به میزان ۵۹ درصد و احتمال خطر ابتلا به سرطان روده و دهان به ترتیب به میزان ۲۶ و ۳۴ درصد در انها کاهش می یابد اثر ضد سرطان که یک اثر محافظ می باشد بر اثر وجود انتی اکسیدانی به نام لیکوپن شکل میگیردکه در رب گوجه وجود دارد.
به علاوه در اضهارات خود روی این نکته پافشاری میکنند که پیتزای سنتی در مقایسه با رژیم غذایی مدیترانه ای مثل روغن زیتون پنیر موزارلاو بعضی گیاهان دارای عوامل کلیدی مهمی می باشد
تحقیقات متعددی که طی سالیان متمادی صورت گرفته است نشان می دهد رژیم غذایی مدیترانه ای دارای مزایای متعددی می باشد و محققین همواره روی این نکته پافشاری کرده اند که یک فرد سالم باید طی روز سعی کند در همه وعده های غذایی خود از روغن زیتون مقدار زیادی میوه و سبزی غلات و ماهی تغذیه کند اگر صحت ادعاهای محققین ایتالیایی به اثبات برسد میتوان پیتزا را نیز به این لیست اضافه کرد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس