صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > ویتامین B6 با سرطان سینه مقابله می‌کند 


 

پیش از این نتایج پژوهش‌های اولیه نشان داده بود که ارتباطی بین ویتامین B6 و خطر ابتلا به سرطان سینه وجود دارد.

 

این بار محققان دانشگاه هاوایی و کالیفرنیای جنوبی ایالات متحده‌ی آمریکا عزم خود را جزم کردند تا در این مورد دقیق‌تر اظهار نظر کنند.

 

برای همین 706 زن انتخاب شد تا آزمایشات دقیق‌تری روی این مسئله انجام شود.

 

گروهی از این زنان مبتلا به سرطان سینه بوده‌اند و گروه دیگر در سلامت کامل به سر می‌بردند.

 

هر دو گروه شرایط یکسانی مورد آزمایش قرار گرفتند. این افراد هم سن بودند و در یک تاریخ مشخص خون دریافت می‌کردند. در یک مکان اقامت داشته و از هورمون‌های یکسانی برخوردار بودند.
مرغ، ماهی، کلیه، جگر، تخم مرغ، مخمر، سبوس گندم، غلات، سیب زمینی، موز و جو دو سر از منابع خوب غذایی این ویتامین محسوب می‌شوند

بررسی‌های محققان نشان داد که میزان ویتامین B6 در خون زنانی که دچار سرطان سینه هستند نسبت زنان سالم کمتر است. محققان مشاهده کردند زنانی که میزان ویتامین B6 خونشان بیشتر است به میزان 30 درصد کمتر در معرض ابتلا به این سرطان قرار می‌گیرند.

 

البته به نظر می‌آید که تأثیر مثبت ویتامین B6 به سرطان سینه‌ی وابسته به هورمون‌ها محدود می‌شود. اما این نوع سرطان سینه یکی از شایع‌ترین انواع سرطان‌ها محسوب می‌شود.

 

مرغ، ماهی، کلیه، جگر، تخم مرغ، مخمر، سبوس گندم، غلات، سیب زمینی، موز و جو دو سر از منابع خوب غذایی این ویتامین محسوب می‌شوند.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس