صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > پسته ضد استرس 


آیا مصرف پسته باعث کاهش استرس میشود ؟؟

پزشکان می گویند خوردن یک مشت مغز پسته در روز آسیب های ناشی از استرس شدید به بدن را کاهش می دهد.

گروهی از متخصصان دانشگاه دولتی پنسیلوانیا در آمریکا ادعا کرده اند که مغز پسته در پایین آوردن فشار خون ...و ضربان قلب در شرایط و موقعیت های پرتنش و استرس زا نقش بسزایی دارد.

به نوشته روزنامه دیلی میل، در این مطالعه به شرکت کنندگان انواعی از رژیم های غذایی سالم داده شد که برخی از آنها حاوی مغز پسته و برخی دیگر فاقد آن بودند.

متخصصان این دانشگاه سپس واکنش های قلبی و عروقی تک تک شرکت کنندگان را در مواجهه با یک وضعیت روانی تنش زا ارزیابی کردند. آنها متوجه شدند افرادی که در روز مقداری مغز پسته مصرف کرده اند در حین مواجهه با شرایط استرس زا، پایین ترین میزان فشار خون را دارند.

دکتر شیلا وست که سرپرستی این آزمایشات را برعهده داشته یادآور شد: موضوعات روزانه مثل یک ضرب العجل کاری و یا صحبت کردن در جمع می توانند موجب بالا رفتن فشار خون شوند که به نوبه خود یکی از فاکتورهای آسیب رسان به قلب و عروق است.

وی افزود: یافته اخیر درباره تاثیر مصرف پسته روی سلامت قلب بسیار حائز اهمیت است چون نشان می دهد که واکنش های فیزیولوژیکی به استرس تحت تاثیرغذایی که ما می خوریم، هستند.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس