صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > هشدار درباره چیپس 


هشدار برای مصرف کنندگان چیپس :

متخصصان تغذیه در گزارش جدیدی هشدار دادند که چیپس سیب زمینی از خوراکی های بسیار موثر در افزایش وزن و بروز چاقی است.

نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که چیپس بیش از هر خوراکی دیگری مثل شکلات، بستنی و سودا می... تواند موجب افزایش وزن شود.


این مطالعه از سوی متخصصان هاروارد انجام گرفته و تشریح می کند که افزایش وزن بیش از هر عامل دیگری از عادات تغذیه ای ناشی می شود.


این متخصصان تاکید کردند که عادات تغذیه ای بیشتر از ورزش و رژیم های غذایی گوناگون در اضافه وزن افراد موثر هستند.


این بررسی ها حاصل مطالعه طولانی مدت و حدود دو دهه آزمایش روی تقریبا 12 هزار و 887 شرکت کننده است. این شرکت کنندگان درآغاز مطالعات چاق نبودند.

در طول این چند سال، عادات تغذیه ای آنها به دقت مورد بررسی قرار گرفت و هر 4 سال یکبار وزن آنها اندازه گیری شد.


به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، این متخصصان دریافتند که شرکت کنندگان طی این دوره به طور متوسط 17 پوند افزایش وزن داشتند. تقریبا هر 4 سال یکبار غذایی که این افراد می خوردند، 4 پوند به وزن آنها اضافه می کرد.

**اما نکته قابل توجه این بود که چیپس سیب زمینی در هر 4 سال 1.6 پوند موجب افزایش وزن این افراد می شد که این رقم فقط برای یک ماده غذایی بسیار قابل توجه و تامل است.
این میزان افزایش وزن در مقایسه با سایر خوردنی ها مثل شیرینی ها و دسرها که فقط 0.41 پوند در هر 4 سال موجب افزایش وزن می شوند، بسیار قابل ملاحظه و رقم بالایی است.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس