صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > مقابله با پرخوری عصبی 


چند توصیه برای مقابله با پرخوری عصبی
بفهمید چرا غذا می‌خورید و یک فعالیت برای آن جایگزین کنید.

مثلاً :
• اگر بی‌حوصله هستید یا احساس تنهایی می‌کنید، به یکی از دوستانتان زنگ بزنید و با او حرف بزنید....
• اگر استرس دارید، یوگا را امتحان کنید. یا به یک موسیقی خوب گوش دهید، حتی می‌توانید از رقص استفاده کنید تا جاییکه میلتان به خوردن از بین برود.
• اگر خسته هستید، به برنامه خوابتان فکر کنید. خستگی می‌تواند خیلی شبیه به گرسنگی باشد و اگر بی‌خوابی شب موجب خستگی روز شده باشد غذا هم هیچ کمکی به برطرف کردن آن نخواهد کرد.
• اگر برای گذران وقت می‌خورید، کتاب‌ مورد علاقه خود را باز کرده ومطالعه نمائید. مطمئن باشید که بعد ازآن احساس بسیار بهتری پیدا خواهید کرد.

چند ماده غذایی موثر:

1-انواع توت ها: همگی غنی از ویتامین C و فیبر هستند و به متعادل شدن سطح قند خون کمک می کنند و در رفع استرس و طبیعی بودن خلق و خوی فرد بسیار مهم است.

2-شیر کم چرب: منبع غنی کلسیم است که می توانند در سلامت اعصاب بسیار موثر باشد و حاوی مقدار زیادی پروتئین است و سطح قند خون را طبیعی نگه می دارد.

3-پرتقال: منبع غنی از ویتامین C است و عوامل استرس زا را در بدن از بین می برد.

4-برنج قهوه ای (سبوس دار): دارای ویتامین های گروه B و فیبر فراوان است. کربوهیدرات و قند خون را در سطح طبیعی حفظ می کند.

5-سبزی های سبزرنگ: سرشار از ویتامین ها هستند و از بدن ما در زمان استرس محافظت می کنند، همچنین به دلیل داشتن پتاسیم زیاد برای آرامش و تقویت اعصاب مفید است.

6-برگه زردآلو: مقدار زیادی منیزیم دارد و باعث آرامش عضلات می شود، همچنین حاوی فروکتوز است که سطح قند خون را متعادل نگه می دارد.

7-گوشت بوقلمون: با اسیدآمینه تریپتوفان برای شل و آرام کردن عضلات موثر است.

8- سویا: حاوی پروتئین، ویتامین گروه B، کلسیم و منیزیم است و در کاهش استرس نقش موثری دارد.

9-سیب زمینی: از جمله کربوهیدرات هایی است که می تواند در زمان استرس بسیار موثر باشد و برخلاف شیرین کننده های ساده و شکر سطح قند خون را در مدت طولانی تری طبیعی نگه می دارد.

10-آب: بهترین ماده غذایی در کنترل استرس و حفظ اعصاب در حالت طبیعی است.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه