صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > مقابله با پرخوری عصبی 


چند توصیه برای مقابله با پرخوری عصبی
بفهمید چرا غذا می‌خورید و یک فعالیت برای آن جایگزین کنید.

مثلاً :
• اگر بی‌حوصله هستید یا احساس تنهایی می‌کنید، به یکی از دوستانتان زنگ بزنید و با او حرف بزنید....
• اگر استرس دارید، یوگا را امتحان کنید. یا به یک موسیقی خوب گوش دهید، حتی می‌توانید از رقص استفاده کنید تا جاییکه میلتان به خوردن از بین برود.
• اگر خسته هستید، به برنامه خوابتان فکر کنید. خستگی می‌تواند خیلی شبیه به گرسنگی باشد و اگر بی‌خوابی شب موجب خستگی روز شده باشد غذا هم هیچ کمکی به برطرف کردن آن نخواهد کرد.
• اگر برای گذران وقت می‌خورید، کتاب‌ مورد علاقه خود را باز کرده ومطالعه نمائید. مطمئن باشید که بعد ازآن احساس بسیار بهتری پیدا خواهید کرد.

چند ماده غذایی موثر:

1-انواع توت ها: همگی غنی از ویتامین C و فیبر هستند و به متعادل شدن سطح قند خون کمک می کنند و در رفع استرس و طبیعی بودن خلق و خوی فرد بسیار مهم است.

2-شیر کم چرب: منبع غنی کلسیم است که می توانند در سلامت اعصاب بسیار موثر باشد و حاوی مقدار زیادی پروتئین است و سطح قند خون را طبیعی نگه می دارد.

3-پرتقال: منبع غنی از ویتامین C است و عوامل استرس زا را در بدن از بین می برد.

4-برنج قهوه ای (سبوس دار): دارای ویتامین های گروه B و فیبر فراوان است. کربوهیدرات و قند خون را در سطح طبیعی حفظ می کند.

5-سبزی های سبزرنگ: سرشار از ویتامین ها هستند و از بدن ما در زمان استرس محافظت می کنند، همچنین به دلیل داشتن پتاسیم زیاد برای آرامش و تقویت اعصاب مفید است.

6-برگه زردآلو: مقدار زیادی منیزیم دارد و باعث آرامش عضلات می شود، همچنین حاوی فروکتوز است که سطح قند خون را متعادل نگه می دارد.

7-گوشت بوقلمون: با اسیدآمینه تریپتوفان برای شل و آرام کردن عضلات موثر است.

8- سویا: حاوی پروتئین، ویتامین گروه B، کلسیم و منیزیم است و در کاهش استرس نقش موثری دارد.

9-سیب زمینی: از جمله کربوهیدرات هایی است که می تواند در زمان استرس بسیار موثر باشد و برخلاف شیرین کننده های ساده و شکر سطح قند خون را در مدت طولانی تری طبیعی نگه می دارد.

10-آب: بهترین ماده غذایی در کنترل استرس و حفظ اعصاب در حالت طبیعی است.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس