صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > تغذیه مناسب در سندرم پیش از قاعدگی 


وقتی خانم خانه اعصاب ندارد !!!!

سندرم پیش از قاعدگی کابوس خانم ها :
اگر بگوییم که سندرم پیش از قاعدگی به کابوس هر ماه بسیاری از زنان تبدیل شده است اغراق نکرده ایم.
...
سردردهای میگرنی، حالت تهوع، احساس درد در سینه‌ها، زود رنجی، افسردگی و غیره بخشی از مشکلاتی است که هر ماه چند روز قبل از شروع عادت ماهانه برای بسیاری از زنان تکرار می‌شود.
اگر این کابوس برای شما نیز تکرار می‌شود باید بدانید که تنها نیستید و میلیون‌ها زن در دنیا با این مشکلات روبه رو هستند به طوری که در کشور فرانسه 70 درصد زنان از سندروم پیش از قاعدگی رنج می‌برند.

*کلسیم و منیزیم: پیوندی مشکل گشا :
نتایج مطالعات متعدد نشان داده است که مصرف روزانه 1200 میلی گرم کلسیم، علائم فیزیکی و روحی سندروم پیش از قاعدگی را به میزان 50 درصد کاهش می‌دهد.
در واقع روزانه مصرف سه لبنیات معروف ماست، شیر و پنیر و همچنین آب غنی شده از کلسیم لازم است.


*ویتامین B6 در حفظ تعادل هورمونی و تسکین علائمی مثل بدخلقی، خستگی و احساس درد در سینه‌ها نقش موثری ایفا می‌کند. این ویتامین در بیشتر ماهی‌ها، مرغ، سیب زمینی، عدس و موز وجود دارد


*نمک و احساس تورم در بدن :
سندرم پیش از قاعدگی اغلب با احساس درد در ناحیه‌ی سینه‌ها و پاها و همچنین حجیم و متورم شدن بدن همراه است. برای کنترل این مشکلات کافی است که مصرف سدیم یعنی نمک و مواد غذایی شور را کاهش دهید زیرا سدیم باعث احتباس آب در بافت‌های بدن می‌شود.
توصیه می‌کنیم به میزان کافی آب بنوشید (روزانه یک و نیم لیتر) و مواد غذایی سرشار از پتاسیم مثل موز، میوه های خشک، بادام، گردو و بادام زمینی مصرف کنید.


*ماهی را فراموش نکنید !
بر اساس نتایج مطالعات مختلف، زنانی که امگا 3 های کمی مصرف می‌کنند نسبت به زنانی که به اندازه‌ی کافی از این مواد مغذی جذب می‌کنند بیشتر از این سندرم رنج می‌برند.


* قهوه باعث تشدید تورم و درد سینه‌ها می‌شود. همچنین الکل می‌تواند زودرنجی و بدخلقی زنان را افزایش دهد.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس