صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > چند دلیل برای مصرف عسل 


چند دلیل خوب برای مصرف عسل


عسل‌‌های تیره نسبت به عسل‌‌های روشن مواد معدنی بیشتری دارند.

- عسل به خاطر داشتن خاصیت رادیواکتیوی و تشعشعات کهربایی انواع تب‌های پنهانی را آشکار می‌‌کند.
...
- حتما شنیده‌اید که قدیمی‌ها می‌گویند عسل و خربزه با هم نمی‌سازند! دلیلش این است که ترکیب عسل و خربزه در بدن، التهابات پنهانی را فعال می‌کند. التهابات عود کرده و خود را به صورت تب‌های شدید و به‌هم‌‌ریختگی وضعیت بدن نشان می‌دهد.

- اگر با مشکل کمبود آهن خون مواجه هستید، حتما در وعده صبحانه عسل بخورید. البته عسل به غیر از داشتن آهن زیاد، فسفر و کلسیم زیادی هم دارد که دوای امراض استخوانی است.

عسل حاوی قندهای گلوکز و فروکتوز است و میزان منیزیم و پتاسیم، کلسیم، آهن و فسفات را بدن افزایش می‌دهد.

اگر متخصص و غیرمتخصص به شما پیشنهاد می‌کند هنگام سرما‌خوردگی و گلو درد عسل را با آب ولرم مخلوط کنید و بنوشید به دلیل خاصیت ضد‌باکتریایی آن است.
عسل هم گلو درد را تسکین می‌دهد و هم باکتری‌هایی را که باعث ایجاد عفونت می‌شوند نابود می‌کند.

اگر هم از رژیم غذایی لاغری پیروی می‌کنید یک لیوان آب لیمو و عسل را هر روز صبح مصرف کنید که این مخلوط در تقویت متابولیسیم بدن موثر است.عسل از استهلاک و شل شدن عضلات بدن جلوگیری می‌کند.
بررسی‌ها نشان می‌دهد عسل به سلامت پوست بسیار کمک می‌کند و خاصیت ضد پیری فوق‌العاده‌ای دارد.

عسل باعث خون سازی در بدن شده و مسکنی برای دردهای عضلانی ورزشکاران به حساب می‌آید.

برای رفع بوی بد دهان
موم زنبور عسل، مانند عسل، خواص درمانی متعددی دارد که یکی از کاربردی‌ترین آن‌ها، برطرف کردن بوی بد دهان است. برای این منظور، لازم است مقدار کوچکی از موم زنبور عسل را مانند آدامس بجویید تا بوی بد دهان از بین برود.

گروهی از افراد به دلیل ترس از بروز اضافه‌وزن سراغ عسل نمی‌روند اما این یک باور نادرست است چرا که پژوهش‌های اخیر متخصصان نروژی نشان می‌دهد عسل، مناسب‌ترین شیرینی‌ برای افراد چاق و دارای اضافه‌وزن و حتی در حال رژیم است؛ البته به شرطی که بیشتر از یک قاشق غذاخوری در روز مصرف نشود.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس