صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > کاهش وزن بدون حساب کالری ها 


کاهش وزن بدون شمردن کالری ها
من هیچ وقت طرفدار شمردن كالری ها نبوده ام .در واقع ،‌سال گذشته ، من حدود 13/5 كیلو از وزنم را بدون هیچ گونه حساب و كتابی كم كردم . مطمئنناً‌ من هم می دانم كه یادداشت كردن خوراكی هایی كه در دهانمانمی گذاریم ،‌به كاهش وزن كمك می كند . اما همچنین می دانم كه عذاب دادن خودتان در مورد كالری ها باعث می شود كه بیشتر غذاهای كم چرب و كم فیبر استفاده كنید كه حتی یك جوجه را هم ارضاء نخواهند كرد .

به جای سر و كله زدن با اعداد ، من سعی می كنم غذاهای سالم بخورم كه منجر به موفقیت در كاهش وزن می شوند . اگر یك انسانی مثل من كه عاشقانه غذا را دوست دارد بتواند ، شما هم حتماً می توانید ! این مراحل را امتحان كنید :

از سبزیجات به شدت استفاده كنید .سعی كنید حتماً یك نوع از سبزیجات و یك میوه را در هر وعدة غذایی خود داشته باشید .روزهایی كه خیلی مشغول هستم و می دانم كه هیچ چیز سبزی در ناهارم نخواهد بود ،‌موقع صبحانه دو تا میوه می خورم ؛‌مقداری توت و هلو ( یا برگه ) و انواع دانه های روغنی را در ماست كم چربم می ریزم  و می خورم . من عاشق مارچوبة تازه ، فلفل سبز ، گوجه فرنگی خشك شده ، جوانة گیاهان ، كاهو و بسیاری دیگر از سبزیجات هستم . میوه ها و سبزیجات دارای فیبر زیادی هستند كه گرسنگی را از شما دور می كنند .روزی 9 بار آنها را مصرف كنید ،‌به نظر خیلی می آید اما اگر نمی خواهید كاهش وزن داشته باشید ،‌می توانید موقع ناهار یا شام سالاد بخورید .

میان وعده ها را با دقت انتخاب كنید . پروتئین ( مثل پنیر كم چرب) را به میان وعده های خود اضافه كنید .تحقیقات نشان می دهند كه پروتئین می تواند تأثیر لپتین را ، هورمونی كه اشتها را كنترل می كند ، افزلیش دهد . من عاشق هوموس ( یك غذای یونانی كه از مخلوط نرم نخود ، روغن و سیر درست می شود ) هستم و مقداری هم از سبزیجات دیگر به آن اضافه می كنم و به جای انواع نان ها و كلوچه ها مصرف می كنم . پروتئین همچنین حجم معده را پر كرده و از میل به چیپس ،‌شیرینی و مانند آن جلوگیری می كند .

 آب بیشتری بنوشید .  رژیمی هایی كه آب را جایگزین نوشیدنی های شیرین كرده اند ،‌وزن كم می كنند. بر اساس تحقیقی كه انجمن چاقی در بوستون انجام داده است ، آنهایی كه h2o بیشتری میل كرده اند ، وزن بیشتری كم كرده اند .

برای غذاهایتان برنامه ریزی داشته باشید . كمی توجه به سهم هر وعدة غذایی به شما كمك می كند كمتر بخورید و در عین حال ارضاء هم شوید . با سالاد شروع كنید و آن را به چهار قسمت تقسیم كنید تا وعده های غذایی شما سالم بمانند . نصف بشقاب باید سبزیجات ، یك چهارم آن پروتئین كم چرب ( 85 تا 170 گرم ماهی ،‌مرغ ) و یك چهارم دیگر آن غلات ( 2/1 تا 1 فنجان برنج سبوس دار ، سیب زمینی یا پاستای غنی شده ) باشد .

 وعده های غذایی  را حذف نكنید . وقتی شما بیشتر از پنج ساعت بین وعده های غذاییتان فاصله می اندازید ،‌بدنتان ممكن است كورتیزول بیشتری آزاد كند ،‌هورمونی كه می تواند اشتها را افزایش دهد . من گرسنه و عصبانی می شوم :‌معده ام شروع به سوختن می كند و مغزم برای هر چیز كوچكی اذیت می شود . بعد هرچیزی جلویم باشد می خورم ، معمولاًیك كلوچه یا هر شیرینی دیگری . من می فهمم كه در حال خاموش كردن شعله های گرسنگی هستم اما چه بهتر است كه از اول نگذارم كه وارد این مرحله بشوم .

انگلیسی ها ماست را به عنوان صبحانه مصرف می كنند كه ما می توانیم آن را با شیر جایگزین كنیم .
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس