صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > 5 دلیل متوقف شدن وزن 5 دلیل برای متوقف شدن کاهش وزن
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

 


 

 

1) کاهش متابولیسم بدن
رژیم‌های نادرست و غیر علمی در ابتدا بسیار جالب به نظر می‌رسند، اما ادامه چنین برنامه‌های غذایی نامتعادلی می‌تواند باعث کاهش متابوليسم و در نتيجه شکست شما در کاهش وزن شود.

رژیم های غذایی کم کالری و غلط باعث ایست وزنی میشود ، دلیلش این است که متابولیسم شما پایین آمده و در نتیجه به این مقدار محدود مصرف کالری عادت می کند. اگر با پایین آوردن بیشتر کالری های مصرفی به این مساله واکنش نشان دهید، احتمالا این بار فقط عضله های تان را از بین می برید و دوباره روند کاهش وزن تان به رکود می رسد. اما راه حل این موضوع آن است که مقدار کالری مصرفی را کم کم پایین بیاورید و در عین حال از موادغذایی خوب و مقدار کافی پروتئین برای جلوگیری از تحلیل عضله هایتان، استفاده کنید. انجام تمرین های بدن سازی نیز به شما کمک خواهد كرد تا متابولیسم تان را بالا ببرید و چربی سوزی تان را تسریع کنید.

اگر در حال حاضر رژیم بسیار کم‌کالری دارید، هنوز دیر نیست، شما می‌توانید مقدار غذای مورد مصرف خود را با نظر کارشناس دوباره تنظیم کنید تا متابولیسم بدنتان برای سوزاندن چربی‌های زائد افرایش یابد و از تحلیل بیشتر عضلات جلوگیری شود.

2)با مشكلات هورمونی دست و پنجه نرم می كنيد
مشكلات هورمونی مانند كم كاری تيروئيد، می تواند باعث افزايش وزن و مقاومت بدن در برابر كاهش وزن بشود.

3)نداشتن خواب كافی
كمبود خواب ممكن است مانع كاهش وزن شما شود. نداشتن خواب كافی متابوليسم شما را كند می كند و هورمون گرسنگی لپتين و گرلين را تحت تاثير قرار ميدهد. لپتين به مغز دستور ميدهد خوردن را متوقف كند در حالی كه گرلين كه در معده توليد ميشود عامل تحريك حس گرسنگی است. تحقيقات نشان ميدهد خواب ناكافی با سطح پايين لپتين و سطح بالای گرلين و در نتيجه اضافه كردن وزن مرتبط است.

4)کم نوشیدن آب
توجه داشته باشيد 60 در صد وزن انسان و 70 درصد وزن عضلات از آب تشکيل شده،پس در کمبود دريافت مايعات بيشترين بافتی که آسيب ميبيند عضلات است و از آنجا که عضلات سوخت و‌ساز بالايی دارند با کمبود دريافت مايعات عضلات تخزيب می شوند و در نتيجه متابوليسم( سوخت وساز)بدن کاهش می يابد. همچنين عضلات به بالا بردن سطح انرژي بدن کمک می کند، در نتيجه می توانيد خيلی بهتر ورزش کنيد تا کالری بسوزانيد و وزن تان را پايين بياوريد.

5)بدن شما نقطه ايست دارد
نظريه نقطه ايست بدن ميگويد بدن ما در يك وزن مشخص ايست ميكند و در برابر كاهش بيشتر مقاومت نشان ميدهد. اين اتفاق به ما نشان ميدهد كه چرا كم كردن كالری نميتواند به خودی خود باعث كاهش وزن باشد.
راه حل:
كاهش وزن ثابت توسط يك رژيم غذایی متناسب و صحیح به همراه ورزش تنها را اثبات شده برای اين است كه در كاهش وزن دچار ايست نشويد. هدف رژيم بايد كم كردن 1 كيلو در هر هفته باشد تا بدن زمان برای تنظيم خود داشته باشد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه