صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > فواید مصرف ادویه با غذای چرب 


 

فواید مصرف ادویه با غذای چرب
محققان آمریکایی معتقدند یک رژیم غذایی غنی از ادویه مانند زردچوبه، فلفل قرمز و دارچین، از فرد در مقابل آسیب های جسمی غذاهای چرب محافظت می کند. به گفته محققان مخلوطی از ادویه های حاوی آنتی اکسیدان فشار و تاثیری را که غذاهای چرب روی قلب می گذارد، کاهش می دهد.

هنگام غذاخوردن، بدن کالری کربوهیدرات ها را برای انرژی مصرف می کند و بقیه کالری را به تری گلیسیرید تبدیل می کند که در سلول های چربی ذخیره می شود. به طور طبیعی با خوردن غذای چرب، میزان تری گلیسیرید در خون افزایش می یابد و در نتیجه خطر بروز بیماری قلبی بالا می رود. محققان دریافتند افزودن ادویه به غذاهای خیلی چرب، تری گلیسیرید را نسبت به غذاهای چرب بدون ادویه، ۳۰درصد کاهش می دهد.

بالا بودن میزان انسولین مضر است و در طول زمان در رگ های خونی تراکم چربی ایجاد می کند.آنتی اکسیدان ها مانند ادویه در کاهش خطر بروز بیماری های مزمن اهمیت زیادی دارد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس