صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > شروع ورزش در باشگاه 


شروع ورزش در باشگاه


وقتی در یک سالن ورزشی ثبت‌نام می‌کنید، به توصیه‌های زیر عمل کنید تا سلامتی‌تان به خطر نیفتد:
...

* از اولین روز شروع تمرینات در یک دفتر مخصوص وضعیت فیزیکی خود را یادداشت کنید.

* هر چند وقت یک بار خود را چکاپ کلی کنید. این چکاپ به شما کمک می‌کند از خطرهای بزرگ سلامت به ویژه ناراحتی‌های قلبی عروقی دور بمانید و در مورد نیازهای بدن‌تان اطلاعات بیشتری پیدا کنید.

* مطلع کردن مسئول سالن از پیشینه سلامت و ورزشی شما و دادن تست‌هایی در رابطه با قدرت بدنی می‌تواند موثر باشد.

* در صورتی که برای لاغر شدن به این سالن‌ها مراجعه می‌کنید در رابطه با نحوه و نوع ورزش و میزان آن برای کم کردن چربی‌های اضافه با مسئول صحبت کنید. آزمایشی برای مشخص کردن میزان چربی و اضافه‌وزن خود بگیرید و هر چند ماه یک بار آن را تکرار کنید تا ببینید پیشرفتی داشته‌اید و اگر خیر بهتر است نحوه تمرینات را تغییر دهید.

* همگی ما به خوبی می‌دانیم که پیش از انجام حرکات ورزشی باید بدن‌مان را گرم کنیم. برای گرم کردن بدن به منظور انجام حرکات ورزشی مناسب با تناسب اندام می‌توانید ۷ الی ۱۰ دقیقه روی دستگاه‌های استقامتی تمرین کنید تا دچار تورم تاندون نشوید. دوچرخه درجا، استپر، دستگاه‌های راه رفتن در جا و… به شما کمک می‌کنند قلب و سایر اندام‌ها را برای یک ورزش سنگین آماده کنید.

* اگر می‌خواهید شکم‌تان را فلت کنید، ران‌ها یا باسن‌تان را کوچک کنید، بهتر است درباره اهداف‌تان با یک متخصص صحبت کنید. بهترین فعالیت مناسب با هدفتان را بیابید.

* پایین کمرتان را به دستگاه بچسبانید تا احتمال اسیب مهره‌های کمرتان به پایین‌ترین حد برسد.

* تمرینات قرینه‌ای مانع از درد کمر می‌شوند. در حین تمرینات به خمیدگی‌های طبیعی بدن‌تان احترام بگذارید و برخلاف آنها کاری انجام ندهید.

* به مرور زمان میزان تمرینات را افزایش دهید تا موثر باشند.

* در صورتی که روی دستگاه‌های راه رفتن درجا تمرین می‌کنید حتما کفش مناسب بپوشید تا از دردهای سطحی در امان بمانید.

* اگر درد زانو دارید، دنبال کارهای پرجنب و جوش نباشید و اگر دچار دردهای مفصلی یا کمری هستید از مسئول سالن بخواهید دستگاه‌های بیضوی شکل را به شما معرفی کند.

* برای آنکه به راحتی به تمرینات‌تان بپردازید حتما طی جلسه مایعات با شیرینی جزئی بنوشید.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی