صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > تاثیر حلقه هولاهوپ در تناسب اندام 


تاثـــیر حلـــــقه هـــــــولاهــــــوپ بر تنــــاسب انــــدام

 

 

 

 

وقتی جناب آرتور ملین حلقه هولاهوپ رو ابداع کرد شاید تصور نمی کرد که یه روزی این وسیله تفریحی به یک ابزار برای کمک به تناسب اندام و لاغری تبدیل بشه. اما آیا واقعا این موضوع صحت داره؟

بدون شک استفاده ازین حلقه ها در تقویت ماهیچه ها و فرم دادن به پایین تنه موثر هست.
اما آیا در کاهش وزن هم موثر خواهد بود؟
دوستان عزیز طبق اصل کلی هر حرکتی که کارکردی مشابه ورزش هوازی داشته باشه در کاهش وزن موثر خواهد بود. یادآوری می کنم ورزش هوازی به ورزشی گفته میشه که در اون قلب شما ضربانی حدود 65 تا 80 درصد حداکثر میزان ضربان قلب برای مدت 20 دقیقه داشته باشه! حالا اگر شدت و سرعت شما در استفاده از این حلقه ها طوری باشه که تا حداقل 20 دقیقه ضربان قلبتون رو تا این حد بالا ببرید جواب سوال بله هست.

دوستان من یک نکته کلی رو به یاد داشته باشید تا بعد ازین همه ی دستگاه ها و محصولاتی که با ادعای کاهش وزن به شما پیشنهاد میشه رو با این آموزه محک بزنید و بتونید تشخیص بدید که آیا در کاهش وزن شما موثر خواهد بود یا نه. و اون این هست که اگر اون دستــگاه " کـــارکـــردی مشــــابه یـــک ورزش هـــــوازی " برای شما داشت پس در کاهش وزن موثر خواهد بود.

حالاممکنه باز برای عده ای از شما دوستانم سوال پیش بیاد که پس تاثیر این حلقه مخصوصا به خاطر حرکت موضعی کمر و ضربه به ناحیه شکم و پهلو چطور میشه؟
دوست عزیز این کارکرد هولاهوپ مشابه ورزش های موضعی هست و همانطور که میدونید ورزش موضعي به تنهایی و بدون ورزش هوازی نمي‌تونه به لاغري موضعي كمك كنه و حتما بايد كل بدن انرژي بسوزونه و كالري كم بياره تا بدن مجبور شه از ذخایر چربی استفاده کنه .
و در آخر این موضوع ســـاده و بسیــــار مهـــم و کلیدی در تناسب اندام رو دوباره تکرار و روش تاکید می کنم.
میدونم اغلب شما این موضوع رو میدونید اما سوالاتی که خیلی از دوستان میپرسن حاکی ازین هست که این مطلب برای بعضی از این عزیزان هنوز کاملن روشن نیست.

دوست من :
به زبان ساده چاقي شما اینطور به وجود اومده که انرژي دريافتي شما بيش از كالري مصرفي‌شما بوده و در نتیجه كالري‌هاي اضافه به چربي تبديل شده. می دونیدکه چربی در خانم ها اول اطراف ران و باسن و در آقايان اول اطراف شكم جمع میشه. اولين چربي‌اي كه در بدن جمع مي‌شه از همه متراكم‌تر و از بین بردن آن سخت‌تر است، بنابراين لاغري موضعي شکم و باسن و کمر و پهلو ها با استفاده از دستگاه ها و محصولات مختلف که ادعا می کنن بدون بردن بدن در حالت ورزش های هوازی و تنها با ادعاي شكستن چربي‌هاي اضافي امکان ناپذیر هست.
پس دوباره ودوباره تکرار می کنم ورزش موضعي باعث لاغري نمي‌شه و فقط ورزش كلي به شكل هوازي، اون هم به صورتي كه قلب به تپش بيفتد و فرد نفس نفس بزند، باعث كاهش وزن خواهد شد.
بنابراین در یک جمع بندی کلی باید عرض کنم که در صورتی که استفاده از هولاهوپ بدن شما رو به مدت بیش از 20 دقیقه در حالت ضربان قلب حدود 65 تا 80 حداکثر میزان ضربان قلب ببره در کاهش وزن موثر هست ودر غیر این صورت تنها بعد از ورزش های هوازی و در کنار رعایت بقیه فاکتور های تناسب اندام مثل تغذیه مناسب و مصرف میزان کالری مورد نیاز بدن با استفاده از این حلقه می تونید به تقویت ماهیچه ها و فرم دادن به پایین تنه خودتون کمک کنید! پس می بینید که همه چیز به نحوهاستفاده شما ازین حلقه بستگی داره!

اما از تمام این حرفها که بگذریم فکر می کنم لذت استفاده از این حلقه ها به عنوان یک بازی مخصوصا به همراه کوچولو های بی نظیرتون بهانه خوبی برای بزرگترها برای استفاده ازین محصول باشه!

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس