صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > خطرات پیروی از رژیم های کم کالری 


خطرات پیروی از رژیم های کم کالری بدون ورزش چیست ؟هنگامی که شما جهت لاغر شدن بدون آنکه ورزش کنید ، میزان غذای مصرفی خود را کاهش می دهید تا کالری کمتری جذب کنید ، خطرات زیادی بدن تان را تهدید می کند:
...
در این شرایط مغز به جای فرمان دادن برای سوزاندن چربی های اضافی ، ماهیچه ها را می سوزاند . زیرا اولویت با ماهیچه های بدن است و بعد چربی ها. اما هنگامی که شما در حین پیروی از رژیم خود ورزش می کنید ، مغز نمی تواند پیام سوزاندن ماهیچه ها را بدهد و به جای آن از چربی های بدن استفاده می کند که خود عامل سلامتی و رسیدن به اندامی متناسب است ، زیرا ورزش باعث افزایش حجم ماهیچه ها و توان بدن می گردد. از دیگر عناصری که مغز در هنگام رژیم کم کالری دستور مصرفش را می دهد ، آب درون سلولهای بدن است که زودتر از هر عنصر دیگری در حین پیروی از رژیم غذایی ، میزان آن از سلولهای بدن کم می شود. توجه داشته باشید که در زمان گرفتن رژیم می بایست میزان آب مصرفی تان را بیشتر کنید و ورزش کردن را به هیچ وجه فراموش نکنید .

یکی دیگر از خطرات ورزش نکردن در حین پیروی از رژیم های کم کالری این است که به محض قطع کردن رژیم ، به سرعت چربی ها افزایش یافته و از آنجایی که در اثر گرفتن رژیم بدون ورزش ، میزان ماهیچه ها نسبت به قبل کاسته شده است ، میزان چربی جمع شده در بدن بیش از قبل بوده و جهت گرفتن رژیم های مجدد می بایست سختی بیشتری را متحمل شده و کالری کمتری نسبت به دفعات قبل مصرف کنید و این همان زمانی است که در اثر متابولیسم ناقص و به دلیل از دست رفتن ماهیچه ها ، سیستم ایمنی بدن تضعیف شده و بیماریها و مشکلات روحی به سمت شما هجوم خواهند برد.

مطمئناً تا کنون شاهد افراد زیادی بوده اید که رژیم گرفته اند و از وزن شان کاسته شده و در ظاهر به اندامی متناسب دست یافته اند ، اما پس از گذشت مدتی ، یک الی دو سال ، دوباره آنها را از قبل چاق تر و ضعیف تر و عصبی تر دیده اید. این نتیجه همان پیروی از رژیمهای لاغری ، بدون ورزش کردن است.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس