صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > ورزش در بارداری 


ورزش در بارداری:

 برنامه های ورزشی در بین مردم توجه زیادی را به خود جلب کرده است، به ویژه به منظور کنترل وزن در سنین باروری که برخی زنان به سوی اضافه وزن به علت زیاد غذا خوردن و استفاده از وسیایل رفاهی و حمل و نقل حرکت می کنند. مراقبین بهدا...شتی برای ارائه توصیه های صحیح به مادران به اطلاعات صحیح علمی در خصوص فواید و خطرات ورزش در بارداری نیاز دارند. تحقیقات نشان می دهند که وجود یک برنامه ورزشی منظم در سراسر دوران بارداری تجمع چربی زیر جلدی را در اواسط و اواخر بارداری کاهش می دهد.
میزان افزایش وزن پس از هفته پانزدهم کاهش می یابد و اگرچه روند افزایش وزن آهسته می گرد، اما در محدوده طبیعی باقی خواهد ماند. همچنین کاهش بروز عوارض زایمانی وجود دارد.
فواید بالقوه ورزش پیش از زایمان شامل برقراری تناسب اندام، جلوگیری از ابتلا به دیابت بارداری، تسهیل زایمان . کاهش استرس است. جنین سالم می تواند استرس های گذرای ایجاد شده در طی ورزش مادر را تحمل کند. با این حال، زنان باردار منظور اجتناب از بروز استرس بیش از حد به خود یا جنین، باید از دستورالعمل های خاصی پیروی کنند. دستورالعمل ورزش در دوران بارداری توسط کالج آمریکایی زنان و زایما تهیه شده است. بعضی زنان مشکلات سلامتی ناشناخته ای از قبل از بارداری دارند ؛ بنابراین قبل از شروع ورزش منظم در بارداری، باید حتما با پزشک مشورت کنند. بیشتر پزشکان مشوق ورزش در دوران بارداری هستند.
زنی که ورزش را برای اولین بار در دوران بارداری آغاز می کند، باید در سطحی فعالیت داشته باشد که ضربان قلب او پایین تر از 140bpm نگه دارد. یک برنامه مناسب باید شامل یک ساعت فعالیت و به میزان سه بار در هفته و با شدتی انجا شود که ضربان قلب مادر بین 120 و 130bpm باقی بماند. انواع ورزش هایی که فواید قلبی _ عروقی و روحی _ روانی با کمترین خطرات را در بر دارد شامل پیاده روی، دویدن آهسته، دوچرخه ثابت و شنا می باشد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس