صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > خواص سیب 


 
خواص سیبترکیبات شیمیایی موجود در میوه‌ی سیب بر حسب نژادهای گوناگون آن متفاوت است.سیب به دلیل وجود ریبوفلاوین (ویتامین B2)، ویتامین C و A ، مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم برای پوست مفید می‌باشد.طی نتایج مطالعات، تاثیر آنتی‌اک...سیدان 100 گرم سیب، برابر است با جذب 1500 میلی‌گرم ویتامین C .

خوردن سیب و حتی بو کردن سیب، باعث کاهش فشار خون می‌شود. بررسی انجام شده توسط دانشگاه (YALE) نشان داد که بو کشیدن سیب، فشارخون بیماران را پایین می‌آورد.

سیب مقوی مغز است. به همین جهت برای کسانی که کارهای فکری انجام می‌دهند مفید می‌باشد. به طور کلی سیب به علت داشتن
فسفر، اعصاب و مغز را تقویت می‌کند.
خوردن سیب خام نیز تأثیر آرام بخشی بر دستگاه اعصاب دارد. علاوه بر ویتامین‌های گروه B، منیزیم و فسفر و برخی عناصر دیگر موجود در سیب اثر آرام بخشی بر اعصاب دارد.

پکتین موجود درسیب می تواند کمک به حفظ سطح قند خون به طور ثابت نماید و برای افراد دیابتی مفید است.همچنین سیب موجب کاهش سطح کلسترول خون می شود

سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن می‌شود. از این رو مصرف آن برای مبتلایان به درد مفاصل و نقرس توصیه می‌گردد.

مواد مغذی موجود در سیب باعث تقویت ساختار دندان‌ها می‌گردد. مینای دندان را محکم‌تر می‌سازد و از جرم گرفتن دندان‌ها پیشگیری می‌کند.
اسیدهای موجود در سیب، اثر ضدالتهاب و باکتری‌کش بر دندان‌ها و لثه دارند. پژوهش‌های علمی نشان داده است که یک ربع ساعت پس از خوردن آهسته‌ی یک عدد سیب‌ترش حدود 90 درصد و بعد از یک ساعت تقریباً تمامی ذرات میکروبی موجود در دهان از بین می‌روند.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس