صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > آیا ورزش قبل از صبحانه لاغر می کند؟ 


این سوالی است که در ذهن خیلی از ماها نقش بسته است. آیا قبل از صرف صبحانه ورزش کردن، باعث چربی سوزی و کاهش وزن می‌شود؟

 

 

اخیرا تحقیقی که در بلژیک صورت گرفته است، بصورت واضحی به این سوال پاسخ داده: بله! ورزش، قبل از اصلی‌ترین وعده‌ی غذایی روزتان، یعنی صبحانه، بر کاهش وزن تاثیرگذار است.

همه‌ی آنچه باید انجام دهید این است که از خواب ناز بیرون بیایید، و به مدت یک ساعت یا همین حدودها ورزشی متوسط یا شدید انجام دهید و پس از آن هم صبحانه‌ای شامل کربوهیدرات میل نمایید.

بر اساس تحقیق مذکور، بنظر می‌رسد که کاهش وزن تنها زمانی صورت می‌پذیرد که شما پیش از صرف صبحانه ورزش کنید، انجام آن تمرینات قبل از ناهار و یا شام، نتایج مشابهی نخواهد داشت.

توضیحی که در این حقیقت نهفته این است که صبح‌ها، پیش از آنکه صبحانه بخورید، بدن شما چربی‌های ذخیره شده را می‌سوزاند و به چربی هایی که چند ساعت پیش مصرف کرده‌اید اتکا نمی‌کند. سپس بعد از صرف صبحانه، چربی‌ها در عضلات شما ذخیره نخواهند شد و بدن شما از این انرژی دریافتی برای آماده شدن جهت فعالیت‌های پیش رو استفاده خواهد کرد.

با اینحال، نه انتظار داریم که ورزش قبل از صبحانه آسان باشد، نه اینکه باعث شود ورزش‌های بعدیمان ساده‌تر بنظر بیاید، اما مطمئن باشید که این فعالیت، روزی پر انرژی برایتان خواهد ساخت.

به این سناریو فکر کنید:

در روزهای ابتدایی سال نو، یعنی آن روزهایی که به دید و بازدید دوستان و فامیل می‌روید و روزهایی که آنها مهمان شما هستند، احتمال زیاد غذاهای چرب و چیلی نوش جان می‌کنید.

در این مدت، احساس خستگی نمی‌کنید، اما تمام کاری که انجام می‌دهید خوردن و خوابیدن است!

جالب است بدانید که این معضل را می‌توانید تنها با ورزش قبل از صبحانه، برطرف سازید! توجه کنید که نباید با ورزش صبح خودتان را خسته کنید، اما سعی کنید از پیاده روی تند گرفته تا دوچرخه سواری، و چرا که نه، شاید هم کمی رقص، هر فعالیتی که دوست دارید انجام دهید تا حال و هوایتان عوض شود.

پس از چنین فعالیتی، می‌توانید بدون نگرانی درباره‌ی اضافه وزن، همراه خانواده و دوستانتان از غذاهای خوشمزه لذت ببرید. مطمئن باشید که اگر وزنتان را با شخص دیگری که دقیقا همانند شما غذا خوردن و خوابیده مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که شما لاغرترید و دور کمر کوچک‌تری هم نسبت به او دارید!

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه