صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > خواص گل قاصدک 


خواص گل قاصدک

 


 

 

در آلمانی به ان Löwenzahn میگویند و در انگلیسی dandelion نام دارد .
اما پیام سلامتی گل قاصدک چیست:
- هضم غذا را منظم میکند .مانع از نفخ است
- درمان موثری برای روماتیسم است.
- کمک میکند به از بین بردن سنگ کلیه
- کسانی که زیاد جوش پوستی دارند میتوانند با گل قاصدک ان را از بین ببرند.
- جهت درمان بیماری هایی مثل یرقان و سیروز کبدی توصیه میشود .
- بیماران دیابتی خوب است که روزی یک فنجان از دمنوش ان را بخورند .
- یکی از مهمترین خواص ان عمل سم زدایی از بدن است و به همین دلیل احساس خستگی را از بین میبرد .
- معمولن دارو های مدر سبب دفع مقادیری از مینرال ها از بدن میشوند . گل قاصدک خاصیت مدر بودن را دارد اما در کنار ان مینرال های لازم برای بدن را هم تامین میکند
این گیاه ظریف و پر خاصیت را در هر گوشه و کناری میتوانید ببیند , ان را میتوانید در فرم سالاد یا دمنوش استفاده کنید میتوانید آب ان را بگیرید و استفاده کنید بهترین و مهم ترین اثری که از ان بر شمرده شده است تاثیر ان بر هضم در بدن است. اشتها را زیاد میکند و درمان دل پیچه است و نفخ را برطرف میکند .
کسانی که مشکل بالا پایین شدن قند خون یا دیابت دارند میتوانند هر روز یک فنجان از دمنوش ان را استفاده کنند .گل قاصدک همچنین در درمان بیماری های کلیه و روده تاثیر دارد و خوردن ان کمک به سم زدایی از بدن میکند.
حتا ریشه ان را در زمانی که بهترین زمان رشد ان است و بهترین ویتامین ها را ها را در خود دارد میچینند و به استفاده دارویی میرسانند. ( برای تهیه ریشه بهتر است سراغ ان را از عطاری ها یا داروخانه بگیرید )
کسانی که مشکل پوستی مثل جوش زدن پوست یا زبری پوست را دا رند میتوانند شیره سفیدی که از ساقه این گل بیرون میزند را چند هفته روی پوست خود بمالند و اثر خوب ان را مشاهده کنند .
از آنجا که ضد باکتری است میتوان ان را در درمان سریع زخم ها به کار برد.و بخاطر ضد باکتری بودن از عفونت زخم جلوگیری میکند, یادتان باشد جایی که دسترسی به دارو و داروخانه نداشتید در بیابان , یا خیابان و کوه و جنگل اگرخدای نکرده دچار سانحه ای شدید از شیره ساقه این گل میتوانید برای جلوگیری از عفونت زخم استفاده کنید , یا حتا میتوانید خو د گیاه را بکوبید و روی زخم بمالید . این گیاه زیبا و همیشه در دسترس سرشار از ویتامینA مگنزیوم, کلسیم, ویتامینC وE است همچنین پتاسیم, و سایر عناصر را به مقدار خوبی دارا است.
گل قاصدک مزه خوبی دارد و گلهای زرد و زیبای ان و برگ های سبز خوشرنگ ان میتوانند علاوه بر سرشار از ویتامین بودن , غذا و سالاد شمارا هم زیباتر کنند.
همانطور که گفتم این گیاه را میتوانید به شکل سالاد, سوپ , دمنوش, داخل آبمیوه یا به صورتSmoothie استفاده کنید.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس