صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > تا 2 ساعت بعد از ورزش گرسنه بمانیم؟ 
یک سوال جنجالی.........


یکیاز سوالاتی که ذهن ورزشکار ها رو بشدت درگیر کرده این هست که
آیا این گفته صحت داره : تا دو ساعت بعد از تمرین نباید چیزی بخوریم و اگه بخوریم دو برابر چاقتر می شویم ؟؟؟...

لازم به توضیح هست زمانی که شما تمرین میکنید ذخایر گلوکزی و گلیکوژنی بدن تخلیه میشه ( البته بستگی به میزان و شدت تمرین شما داره )

زمانی که بدن به این حالت می رسه بعد از اتمام تمرین سریعآ اقدام به ریکاوری ( بازگشت به حالت اولیه ) و بازجذب ذخایر از دست رفته ، خصوصآ دخایر کربوهیدارتی می نماید .

بنابر این اگر شما بلافاصله بعد از تمرین و یا تا حدود 2 ساعت بعد از تمرین غذا یا خوراکی میل کنید ، به دلیل نیاز بدن خیلی سریع تر از حالت عادی جذب میشود .

دقت کنید که اگر مواد غذایی شما حاوی مواد کربوهیدراتی باشد جذب خیلی سریع و بالا می باشد و اگر هدف شما کاهش وزن باشد ، هدف شما را با تاخیر و سرعت کمتری به تحقق می پیوندد .

ولی اگر شما یک خوراکی پروتئینی میل کنید از هدفتون ( کاهش وزن ) دور نخواهید شد . مثل یک مکمل پروتئینی و یا سفیده تخم مرغ ، سینه مرغ و.........

و اما نکته اساسی که میگن دو برابر چاق می شوید ........ کاملا اشتباه است . این گفته درست نیست که دو برابر چاق میشوید
انها اتفاقی می افته این هست که سرعت کاهش وزن شما رو کم می کنه ، ولی اینکه باعث چاق شدن بیشتر شما باشه ، خیر این حرف درست نیست .

نکته مهم دیگر : دوستان من وعده غذایی و یا خوراکی بعد از تمرین مستقیمآ بستگی داره به هدف تمرینی شما
برخی از اهداف تمرینی شامل : کاهش وزن ، افزایش حجم عضلانی ، افزایش وزن ، نگه داری وزن ، کات کردن ، خارج از فصل مسابقات ، داخل فصل مسابقات و................

که همه اینها روش تغذیه ای بعد از تمرینشون با هم فرق دارن
اکثرآ که به دنبال کاهش وزن و چربی های زیر جلدی هستن ، سعی کنید تا حدود 2 ساعت بعد از تمرین از مواد غذایی کربوهیدراته استفاده نکنید ...... با این روش سرعت کاهش وزن شما بیشتر میشه ولی عواقب تحمل گرسنگی رو فراموش نکنید .

اگر هم بعد از تمرین مواد غذایی کربوهیدراته بخورید نه اینکه وزن شما کم نمیشه اما روندش کمی آروم میشه .

پیشنهاد ما به شما این هست که بعد از تمرین جهت کاهش وزن یا از یک خوراکی پروتئینه و یا کم کربو استفاده کنید و یا اینکه برای جلوگیری از گرسنگی از میوه جات استفاده کنید . اون هم به میزان معین

اینطوری علاوه بر کاهش حس گرسنگی املاح و مواد معدنی و تاحدودی آب بدن تامین می گردد .

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس