صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > میزان کاهش وزن در یک سال 


تلاش برای کاهش مقدار زیادی وزن در یک بازه ی زمانی کوتاه ایده ای خوب و راه سالمی برای کاهش وزن نیست! اگر سریع وزن کم کنید، به احتمال خیلی بیشتری دوباره وزنتان به سر جای اولش باز خواهد گشت.

 

 

 

حالا اگر برای کاهش وزنتان به زمانی حدود یک سال فکر می‌کنید، در مسیر درستی قرار دارید. آرام وزن کم کردن، شما را در راه سالمی خواهد انداخت، و باعث خواهد شد عاداتی کسب کنید که برای حفظ تناسب اندامتان کمکتان می‌کند.

کاهش وزن آرام

شما باید ۳۵۰۰ کالری بسوزانید تا نیم کیلوگرم از وزنتان کم شود. سرعت کاهش وزن شما، بصورت میانگین نباید از نیم تا یک کیلوگرم در هفته بیشتر باشد. و خوشبختانه این مقدار، هدفی است که می توانید با ترکیب تغذیه‌ی سالم و تمرینات ورزشی متعادل به آن دست یابید.

به هیچ وجه نباید خورد و خوراکتان را به شدت کاهش دهید، یا اینکه بیش از اندازه ورزش کنید. نیم تا یک کیلوگرم، بنظر خیلی کم می‌آید، اما در پایان یک سال شما بین ۲۵ تا ۵۰ کیلوگرم وزن کم خواهید کرد!

تاثیر ورزش متعادل بر کاهش وزن

برای اینکه شخصی به آمادگی جسمانی و تناسب اندام مناسبی دست یابد، باید به طور متوسط حداقل حدود ۲ ساعت در هفته به انجام ورزش‌هایی مانند دویدن، شنا کردن و یا فعالیت‌های هوازی دیگر مبادرت ورزد. طبیعتا اگر می‌خواهید بیشتر وزن کم کنید، باید بیشتر هم ورزش کنید.

اما در حد تعادل ورزش کردن بهتر است. بعنوان مثال ثابت قدم بودن در پیاده روی سریع به مسافت ۸ کیلومتر نیز، باعث خواهد شد بدون نیاز به پذیرش خطر آسیب‌های ورزشی، کلی کالری بسوزانید.

همچنین تمرینات قدرتی مانند بدنسازی نیز در کاهش وزن به شما کمک می‌کنند. عضلات، معمولا نسبت به بافت‌های دیگر بدن، کالری بیشتری مصرف می‌کنند. بنابراین پرورش آنها برای زدودن چربی‌های بدنتان موثر خواهد بود.

کنترل تغذیه و کاهش وزن

همین که بدن شما کالری های مصرفی را بعنوان چربی ذخیره کرد، تنها راه خلاص شدن از چربی مازاد این است که از آنها استفاده کنید. اگر بجای استفاده از آنها به مصرف کالری بیشتر ادامه دهید، هیچ مقدار ورزش نمی‌تواند وزن شما را کم کند.

برای تازه کارها بهترین پیشنهاد این است که مصرف الکل، فست فود و غذاهای پر انرژی مثل کیک و شکلات را کاهش دهند. همه‌ی چیزهایی که می خورند را ثبت کنند تا مشکلات خورد و خوراکشان را بیابند. و میوه و سبزیجات را به بخش بزرگی از خوراک روزانه شان تبدیل کنند.

برای اینکه یک برنامه ی غذایی کم کالری و سالم داشته باشید، باید به سراغ رژیم هایی بروید که اختصاصا برای اشخاصی که می خواهند وزن کم کنند طراحی شده است.

اصلاح سبک زندگی

ارزیابی شخصیت و تغییر رفتار نسب به آن، یک قدم بزرگ در جهت رسیدن به هر هدفی در زندگی است. اغلب مردم هنگامی که خسته هستند یا در شرایط اجتماعی خاصی قرار دارند پرخوری می‌کنند. در واقع خیلی‌ها به استرس، تنهایی یا احساسات شدیدشان، با غذا خوردن پاسخ می‌دهند! اگر شما این محرک‌ها را در خودتان شناسایی کنید، بهتر می‌توانید رفتار غذا خوردنتان را مدیریت کنید.

همچنین خیلی ضروری است که روی ریتم منظمی ورزش کنید. کاهش ۲۵ تا ۵۰ کیلوگرم وزن در یک سال، نه تنها شدنی است، بلکه با سرعت خیلی آرام هم می‌توان به آن رسید. این خوب نیست؟

بنابراین احتیاج دارید تا متعهد شوید که در دراز مدت شیوه‌ی زندگی‌تان را اصلاح کنید، کنترل شده غذا بخورید و منظم ورزش کنید. خلاصه‌ی کلام و چکیده‌ی تمام این مباحث اینکه صبور باشید و عجله نکنید!

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس