صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > خانم ها بخوانند 


 

گُرگرفتگی، نوسانات وضع روحی روانی، خشکی و خارش پوست، خشکی و شکنندگی موها، چروک شدن پوست، سینه های شل و افتاده و افزایش وزن ؛ این علائم می تواند در خانمی رخ دهد که یا درگیر یائسگی است و یا به سمت آن حرکت می کند.
علاوه بر این زمانی که یائسه می شوید در معرض خطر بیماری های جدی ای خواهید بود؛ تنها به این علت که دوست قدیمی شما(استروژن) که باعث زیبایی و جوان به نظر رسیدن شما می شد، ناپدید شده و شما را در وضعیت خطر ترک کرده است.
به این ترتیب شما برای این که... بدن تان را در برابر سرطان، بیماری های قلبی، پوست افتاده و شل، افزایش وزن و گُرگرفتگی ها محافظت کنید، لازم است که استروژن دریافتی خود را افزایش دهید. بسیاری از غذاها دارای خاصیتهای شبه استروژنی هستند و فیتواستروژن نامیده می شوند و به شما برای مقابله با گُرگرفتگی های ناگهانی شبانه کمک می کنند.
آن چه شما باید انجام دهید این است که غذای مناسب بخورید و مجدداً عالی به نظر برسید و احساس جوانی کنید ؛ در واقع باید تلاش کنید روزانه 30 تا 50 میلی گرم استروژن طبیعی دریافت کنید.
مواد غذایی سرشار از استروژن
میوه ها: سیب، خرما، آلو، گیلاس
سبزی ها: چغندر، هویج، گوجه فرنگی، سیب زمینی ، زیتون، خیار، بادمجان، فلفل و کلم بروکلی
غلات: جو، جو دو سر، گندم، برنج
دانه ها: ، تخم بذرکتان، رازیانه، تخمه آفتابگردان، یونجه
لوبیاها: سویا، لپه، لوبیا چشم بلبلی
گیاهان و ادویه ها: سیر، جعفری، شبدر، زنجبیل، آویشن و پونه کوهی
""غذاهایی که مانع تولید استروژن می شوند""
میوه ها: مرکبات، توت ها، انگورها، انجیرها، لیمو و آناناس
سبزی ها: کلم، لوبیای سبز، پیاز، کدو
دانه ها: ارزن، برنج سفید، آرد سفید
توجه کنید که در مصرف و عدم مصرف این مواد غذایی هم نباید افراط و تفریط کرد !

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس