صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > کاهش وزن با پیاده روی 


چطور با پیــاده روی وزن کم کنیــم و کالـــری بسوزانیمپیاده روی یکی از آن فعالیت هایی است که وقتی حرف وزن کم کردن به میان می آید نمی توان آن را نادیده گرفت. تعداد ورزش های بسیار کمی هستند که می توانند همانند پیاده روی و به راحتی آن باعث کا...هش وزن گردند و تضمین کنند که شما تناسب اندام خود را باز خواهید یافت.
نگاهی به میانگین پیادروی خود بیاندازید
این آخر هفته زیبا، وقتی خورشید بالای سرتان می تابد و ابرهای کمی در آسمان دیده می شود . بند پوتین های پیاده روی خود را ببندید و دسته عصای مخصوص پیاده روی تان را محکم بچسبید. کوه ها پیش روی شما هستند . دستگاه GPS شما محکم به مچ شما بسته شده و حالا آماده هستید تا به پیاده روی بروید.
یکی از دلایلی که پیاده روی مابین بقیه ورزش های مرتبط با کاهش وزن ورزش فوق العاده تری است این می باشد که این ورزش را می توان به عنوان تفریح انجام داد.
تمرین در باشگاه برای خیلی از افراد کسل کننده است اما در پیاده روی شما می توانید هوای لذت بخش طبیعت جنگل و کوه ها را استشمام کرده و از پیاده روی خود لذت ببرید و اصلا فراموش کنید که درحال تمرین کردن هستید.
عجیب نیست که در پیاده روی شما می توانید در هر ساعت حدود 500 کالری انرژی بسوزانید.زیرا شما مجبورید کمی تندتر گام بردارید. با میانگین سرعت 4.5 مایل در ساعت این مقدار کالری انرژی را خواهید سوزاند. این در حالی است که هرچقدر هم سریع راه بروید از مکاشفه مناظر زیبای طبیعت اطرافتان محروم نخواهید شد.
اگر از زندگی شهری خسته شده اید پیاده روی به شما این امکان را می دهد تا از شر تمام صداهای آزاردهنده و تمام استرس های اطرافتان خلاص شوید. کافی است به تنهایی در میان طبیعت گام بردارید. چه در بالا رفتن از کوها و چه در میان جنگل پیاده روی کنید درمی یابید که چقدر این کار باعث آرامش و استرس زدایی خواهد بود.
یکی از موضوعاتی که پیاده روی را تبدیل به یک فعالیت خوب برای کاهش وزن می کند این است که شما مجبور می شوید راه بروید. اگر شما یک ساعت( با سرعت پیاده روی) ماشینتان را دورتر از مقصد خود پارک کنید این یعنی مجبورید درهر مسیر مابین رفتن از ماشین به مقصد و برگشتن از مقصد به ماشین یک ساعت پیاده راه بروید. این به معنی است که در پیاده روی حتی اگر مثلا تا نوک قله پیاده روی نکنید یا مسیری که مثلا 40 مایلی هست را تا آخر نرید در هر صورت مجبورید حتی آن مسیر نصفه نیمه رفته را هم دوباره برگردید و این باعث میشود که درهر صورت تمرین شما تمرین خوبی شودو این تمرین به سوزاندن چربی منجر گردد. مگر اینکه مسیر رفت شما خیلی خیلی کوتاه باشد!!
فواید اثبات شده پیاده روی:
1-پیاده روی باعث آزاد شدن آدرنالین در بدن گشته و اضطراب ناشی از یک هفته کاری و پر استرس را می کاهد.
2-انجام این ورزش مانند تمام ورزش های دیگه خطر ابتلا به فشار خون بالا، دیابت و بیماری های قلبی را به شدت کاهش می دهد.
3- پیاده روی تراکم استخوان ها را افزایش داده و به طور موثری در کاهش اثرات پوکی استخوان نقش دارد.
4-کسانی که در هفته بیش از 7 ساعت فعالیت هایی همچون پیاده روی دارند خطر مرگ ومیر آنان 40 درصد کمتر از کسانی است که میزان فعالیت آنان به طور میانگین فقط 30 دقیقه در هفته است.
5- اثبات شده است که پیاده روی باعث بهبود خواب شبانه می گردد.
6-پیاده روی و قدم زدن باعث سلامت سیستم گردش خون و قلب گشته و استحکام ماهیچه ها را می افزاید.

پیاده روی یکی از ورزش های بسیار محبوب است که به راحتی می تواند یکی ازآسانترین و طبیعی ترین راه های رسیدن به تناسب اندام همراه با تفریح و سرگرمی باشد.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس