صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > تقویت عضلات با گوجه فرنگی سبز 


تقویت عضلات با گوجه‌فرنگی سبز


 

 


نوعی ترکیب موجود در گوجه فرنگی سبز موسوم به «توماتیدین» نه تنها به تقویت ماهیچه‌ها کمک می‌کند بلکه مانع از تحلیل رفتن عضلات نیز می‌شود.
به گزارش ایسنا، دکتر «کریستوفر آدامز» از دانشگاه «آیووا» در آمریکا گفت: تحلیل رفتن ماهیچه‌ها که از بالا رفتن سن، حادثه دیدگی، سرطان و یا نارسایی قلب ناشی می‌شود فرد را ضعیف و خسته می‌کند، مانع از انجام فعالیت‌های جسمی فرد می‌شود و خطر شکستگی‌های استخوانی را نیز افزایش می‌دهد.

مشکل آتروفی یا تحلیل عضلانی سالانه زندگی بیش از 50 میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد که 30 میلیون نفر از آنان را افراد مسن تشکیل می‌دهند. ضعف و تحلیل عضلانی به نوبه خود بار درمانی سنگینی را بر دوش بیماران، خانواده‌هایشان و حتی نظام بهداشت و درمان کشورها تحمیل می‌کند. اگرچه ورزش کردن در تقویت عضلات و پیشگیری از ضعف عضلانی مفید است اما برای افراد بیمار یا حادثه دیده کافی نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، پزشکان در این مطالعه پس از شناسایی توماتیدین دریافتند که این ترکیب، رشد سلول‌های عضلانی انسانی و کشت شده در آزمایشگاه را تحریک و در نهایت می‌تواند به تقویت بافت عضلانی کمک کند.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه