صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > بالا رفتن از پله ها 


یکی از موثرترین راه‌ها برای کاهش وزن، انتخاب پله بجای آسانسور است

 


 

آخرین تحقیقات نشان دهنده‌ی این موضوعند که بالا رفتن از پله یکی از بهترین راه ها برای سوزاندن کلی کالری و تقویت قلب است! بر طبق یک تحقیق انگلیسی، بالا رفتن از پله‌ها با کاهش ریسک بیماری‌های قلبی ارتباط مستقیم دارد.

 

آنطور که گفته شده، شخصی که دارای اضافه وزن است، می تواند بواسطه‌ی بالا رفتن از پله‌های دو طبقه، در هر روز، به مدت یک سال حدود ۶ کیلو وزن کم کند.

بنظر می‌رسد که فقط فعالیت‌های شدیدی همچون کشیدن وزنه با طناب و دوی سرعت می‌توانند بیشتر از بالا رفتن از پله در یک دقیقه کالری بسوزانند! بالا رفتن از پله بطور منظم، می‌تواند یک ورزش مفید و یک تمرین کاردیوی قوی بحساب بیاید.

بیشتر کالری بسوزانید

بالا رفتن از پله، بزرگ‌ترین گروه عضلات بدن شما را بکار می‌گیرد تا بتوانید بطور مکرر و قدم به قدم وزن بدنتان را بالا بکشید. بعلاوه استفاده از عضلات برای حمل وزن بدن در بالا رفتن از پله، در مقایسه با دویدن بسیار بیشتر است.

تمرینات کاردیوتان را تقویت کنید

بالا رفتن از پله بلافاصله ضربان قلب شما را افزایش می‌دهد، بدین جهت یک تمرین کاردیوی خوب هم بحساب خواهد آمد.


قدرت عضلاتتان را افزایش دهید

بالا رفتن از پلکان یک راه عالی برای افزایش قدرت عضلات اصلی بدن شماست.

بدنتان را سفت و خوش اندام کنید

همچنین این حرکت، تمام عضلات بزرگ بدن شما همچون ماهیچه سرینی بزرگ، ماهیچه‌های همسترینگ، ماهیچه چهارسر رانی و ساق پایتان را به کار وا داشته و به همین جهت بدن شما سفت و خوش اندام خواهد شد.

یک تمرین کم فشار

نیازی نیست تا در بالا رفتن از پلکان عرقتان در بیاید! تنها چند پله در روز یک تمرین خوب را برایتان رقم خواهد زد!

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس