صفحه اصلی > مقالات > ورزش و تناسب اندام > چرا طرز ایستادن و نشستن مهم است؟ 


۵ دلیل برای اینکه طرز ایستادن و نشستنتان را بهبود ببخشید

 
صحیح ایستادن یا نشستن، فقط باعث صاف شدن کمر و ستون فقرات نمی‌شود، بلکه مزایای دیگری نیز برای سلامتی شما دارد. اما از طرفی طرز ایستادن نامناسب هم مسبب بوجود آمدن مشکلات مختلفی است.

 

در این مطلب خواهیم خواند که چرا طرز ایستادن یا نشستنمان مهم است؟

از درد بدن پیشگیری می‌کند

اکثر ما از درد کمر و گردنمان شکایت داریم. اما باید بدانید که این دردها ناشی از حالت قرارگیری نامناسب بدن است. شاید نتوانیم این را درک کنیم، اما بهرحال اگر صاف راه نرویم یا ننشینیم، اثر بدی بر کمرمان خواهد گذاشت.

حالت ایستادن یا نشستن صحیح، استخوان‌ها، عضلات و رباط‌ها را هم تراز می‌کند. تلاش برای قرارگیری در حالات بدنی صحیح، خیلی بهتر و بیشتر از حرکات کششی، درد کمر و گردن را تسکین می‌دهد.

تنفس را ساده‌تر می‌کند

اگر به سختی نفس می‌کشید، صاف بنشینید! خمیده بودن به پرده‌ی دل و ریه‌هایتان فشار وارد می‌کند، و این تنفس را مشکل خواهد کرد. اما صاف نشستن باعث می‌شود ریه‌ها به خوبی منبسط شده و تنفس راحتی داشته باشید.


از صدمه دیدن مفاصل جلوگیری می‌کند

حالت قرارگیری مناسب بدن، ستون فقرات را هم تراز کرده و از فشار بیهوده بر مفاصل جلوگیری می‌کند. تلاش برای بهبود حالت ایستادن و نشستنتان، درگیری مفاصل را کاهش می‌دهد و نتیجتا درد و آسیب مفاصلتان به حداقل خواهد رسید.

عضلاتتان را آزاد می‌کند

طرز ایستادن و نشستن غیر صحیح باعث گرفتگی عضلات خواهد شد، اما طرز ایستادن و نشستن صحیح، برعکس حالت قبل، عضلاتتان را ریلکس و آزاد خواهد کرد. اگر مدت زیادی خمیده بمانید، در مقایسه با حالتی که صاف نشسته باشید، احساس خستگی خواهید کرد. امروزه این موضوع کاملا روشن شده است که طرز قرارگیری صحیح بدن، عضلات را ریلکس می‌کند.

به دستگاه گوارشتان کمک می‌کند

طرز ایستادن صحیح به فرایند هضم غذایی که خورده‌اید نیز کمک می‌کند. اگر خمیده باشید، مانع کارکرد صحیح شکم و روده‌تان می‌شوید و ممکن است به مشکلاتی همچون اسیدی شدن معده دچار شوید.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه