صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > درس خواندن گرسنگی مجازی ایجاد می کند 


"درس خواندن" احساس گرسنگی مجازی ایجاد می‌کند!

درس خواندن افراد احساس گرسنگی مجازی ایجاد می‌کند که در صورت خوردن کالری اضافه از بین نمی‌رود و موجب بروز چاقی در این افراد می‌شود.
معمولا نیازهای غذایی افراد 19 سال به بالا تا زمان سالمندی تفاو...تی با یکدیگر ندارد، این باور غلطی است که دانشجویان و محصلان نیازمند غذای بیشتر و پرکالری‌تری نسبت به سایر افراد دارند و همین امر باعث بروز مشکل چاقی در این افراد می‌شود.

مغز انسان در طول شبانه‌روز در حال فعالیت است که این فعالیت تغییر چندانی در زمان درس خواندن نمی‌کند: اگر یک فرد از صبح تا شب درس بخواند شاید کمی بیشتر از حد طبیعی نیازمند مواد غذایی اضافه باشد.

درس خواندن از جمله موقعیت‌های پرفشاری است که باعث می‌شود ذهن دنبال راه فراری برای خروج از آن باشد احساس گرسنگی و فرار از درس خواندن به بهانه غذا خوردن از راه‌های ذهن برای خروج از این موقعیت پرفشار است بنابراین باید توجه داشت که این گرسنگی به نوعی مجازی است و اصلا قند خون کاهش نیافته است.

داشتن یک برنامه غذایی منظم که شامل مایعات فراوان باشد می‌تواند راه‌حلی برای گرسنگی مجازی باشد. خوردن مرتبط آب خنک همراه با چند قطره آبلیمو و یا خاکشیر می‌تواند از ایجاد حس گرسنگی جلوگیری کند اما قهوه نوشیدنی مناسبی نیست و نوشیدن چای نیز تا حداکثر پنج لیوان مجاز است.

استفاده از سبزیجاتی مانند کاهو، خیار، گوجه‌فرنگی، کلم، کدو و... نه تنها می‌تواند از ایجاد حس گرسنگی مجازی جلوگیری کند بلکه باعث رسیدن ویتامین کافی به سیتسم اعصاب شود. این میزان مواد خوراکی معمولا توسط سیستم اداری تأمین نمی‌شود و خود دانشجویان باید با توجه به اهمیت این خوراکی‌ها اقدام به تأمین آن کنند.
در صورتی که دانشجویان از استفاده از این مواد چشم‌پوشی کنند، باعث می‌شود کارایی ذهن آنها کاهش یافته و دچار ضعف بینایی شوند.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس