صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > استراتژی هایی برای جوان ماندن استراتژيهاي ساده براي جوان ماندن
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

 


 

 

بله،آنچه که شما در بشقاب تان قرار می دهید می تواند آنچه را که در آینه می بینید تحت تاثیر قرار دهد. اما چگونه؟

مواد غذایی که به لحاظ تغذیه ای ضعیف هستند ، مانند اسیدهای چرب ترانس، منجر به التهاب می شوند—و اساساً پیری نیز یک وضعیت التهابی به شمار می رود. " آیا فردی که تغذیه نامناسبی دارد به ظاهر پیر تر به نظر می رسد؟ قطعاً. "

به عنوان مثال خوردن مقادیر زیادی قند و کربوهیدارت های فرایند شده (مانند پاستا، نان، و شیرینی جات) می تواند منتهی به آسیب به کلاژن پوست شود؛ کلاژن ماده ای است که قابلیت ارتجاع پوست شما را حفظ کرده و در برابر چروک شدن پوست مقاومت به عمل می آورد.

دیگر مواد غذایی ، مانند میوه و سبزیجات برای پوست شما مفید هستند. در این مقاله به شرح مواد غذایی مضری که باید محدود شوند و نیز مواد غذایی مفیدی که باید بیشتر دریافت شوند می پردازیم.

مواد غذایی که باید محدود شوند:***********
"""""""""""""""""""''''''''''''''''''''''''''
1. چیپس و سیب ز مینی سرخ کرده. هرآنچه به شدت در روغن سرخ شده باشد می تواند به التهاب درون بدن اضافه کند. به ویژه از اسیدهای چرب ترانس اجتناب کنید که منجر به افرایش کلسترول بد LDL شده و کلسترول خوب HDL را کاهش می دهند. برچسب های غذایی روی محصولات قنادی و شیرینی جات را با دقت بررسی کرده و از "روغنهای هیدوژنه " و " روغنهای ترد کننده شیرینی" پرهیز کنید.

2. دونات ها و کلوچه ها. این دسته اقلام غذایی مملو از شکر و قند هستند که با التهاب در ارتباط است. درعین حال آنها تولید کننده AGE های ایجاد کننده چروک نیز می باشند.

3. هات داگ ، کالباس، و پپرونی. معمولاً گوشتهای فرایند شده سطوح بالایی از چربی های اشباع داشته و در آنها نیترات نیز وجود دارد. هردو مورد ذکر شده می توانند منتهی به التهاب شوند.

4. گوشتهای پرچرب. نکته مهم در مورد دریافت سالم گوشت قرمز، رعایت کم چرب بودن آن است. از برش های قسمت های کم چرب گوشت استفاده کنید. به دنبال گوشت 95% لخم گوساله باشید. سینه بوقلمون یا سینه مرغ نیز ازا نتخاب های کم چرب به شمار می روند .

5. الکل. مصرف بیش از حد الکل می تواند فرایند پیری را تسریع کند. برخی مطالعات نشان داده اند که دریافت متعادل آن می تواند برای سلامت قلبی مفید باشد. "دریافت متعادل" معادل با یک واحد نوشیدنی در روز برای زنان (5 انس شراب یا 12 انس آبجو) و دو واحد برای مردان می باشد.

مواد غذایی مطلوب که باید بیشتر دریافت شوند:**************
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""'
رژیم غذایی با روش مدیترانه ای را پیش بگیرید.
سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، لبنیات کم چرب، و پروتئین کم چرب می توانند کمک به مبارزه با التهاب کرده و بهترین ظاهر را را برای شما به همراه بیاورند.
مواد غذایی را به شکل کامل و نزدیک ترین شکل به وضعیت طبیعی شان بخورید. به عنوان مثال به جای سس سیب، خود سیب تازه را امتحان کنید.
در این قسمت لیست 5 ماده غذایی مطلوب که بایستی بیشتر دریافت شوند را بیان می داریم:

1. کاهو. این سبزی غنی از ویتامین A و ویتامین C است که هر دو التهاب را کاهش می دهند. همچنین بروکلی، اسفناج، شاهی و کاسنی را نیز فراموش نکنید.

2. گوجه فرنگی. گوجه فرنگی مملو از یک ماده مغذی به نام لیکوپن است . هندوانه ، گریپ فروت، مارچوبه و کلم قرمز نیز دارای این ویژگی مشابه با گوجه فرنگی هستند.

3. سالمون. ماهی سالمون غنی از اسیدهای چرب امگا-3 است که ضد التهاب محسوب می شود. ماهی تن نیز یک انتخاب مشابه دیگر است.

4. عدس و لوبیا. حبوبات منبع خوبی از پروتئین بوده و مملو از فیبر و مواد مغذی می باشند. لوبیای سیاه، لپه، نخود، ماش و لوبیا چشم بلبلی را امتحان کنید.
در اصل پوست شما از پروتئین ساخته شده است، بنابراین چنانچه رژیم شما به اندازه کافی پروتئین نداشته باشد، پوست شما به این کمبود دریافت پروتئین عکس العمل نشان خواهد داد. حبوبات در کنار ماهی یک روش مناسب برای رسیدن به هدف دریافت کافی پروتئین است.

5. جو دوسر. غلات کامل مانند جو دوسر، نان های گندم کامل، پاستای کامل و برنج قهوه ای کمک به کاهش التهاب می کنند. آنها همچنین دارای ویتامینهای گروه B همچون تیامین و ریبوفلاوین هستند که هر دو برای سلامت پوست بسیارحائز اهمیت می باشند. چنانچه دریافت کافی از آنها نداشته باشید ممکن است دچار جوش های پوستی شده و یا پوست ظاهری فلس مانند پیدا کند.

دریافت یک رژیم غذایی متعادل و متنوع را پیش گرفته و این روش خوردن را به شکل یک عادت در بیاورید.
به خاطر داشته باشید که چنانچه دریافت منظم و کافی از اقلام غذایی سالم نداشته باشید ، بدن تان آن طور که باید قادر به تولید سلوهای جدید سالم پوستی نخواهد بود.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس